Nuo tilto Kaune nuimta paskutinė plokštė su sovietine simbolika (5)

wikipedia.org nuotr.

wikipedia.org nuotr.

Ant Vytauto Didžiojo (buv. Aleksoto) tilto Kaune nebeliko nė vienos plokštės su sovietine simbolika. Artimiausiu metu reljefinės plokštės su sovietiniais herbais ir žvaigždėmis bus saugomos bendrovės „Kauno švara“ patalpose.

Darbus konkursą laimėjusi bendrovė „Švykai“ pradėjo prieš kiek daugiau nei savaitę. Pasak bendrovės direktoriaus, darbininkai ne kartą susidūrė su nenumatytomis kliūtimis.

„Vieno pilono viduje yra likę tilto pakėlimo mechanizmas, todėl negalėjome iš vidaus prieiti prie varžtų. Teko ieškoti kitų sprendimų. Nepaisant visų sunkumų, šeštadienį vakare nuėmėme paskutinę plokštę ir darbai jau beveik baigti“, – sakė bendrovės „Švykai“ direktorius Vytautas Švykas.

„Praėjusių metų gruodį, kai paveldosaugininkai pagaliau ryžosi sovietinę tilto simboliką išbraukti iš saugotinų vertybių sąrašo, iškėlėme tikslą sovietinius herbus ir žvaigždes pašalinti iki Kovo 11-osios. Džiaugiuosi, kad patikimas rangovas įvykdė mūsų iškeltus tikslus. Dabar pradėsime diskusijas su visuomene apie tai, kas ant tilto pilonų turėtų būti vietoj pašalintų sovietinių reliktų“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Nuėmus plokštes ant visų tilto pilonų iškeltos Kauno ir Lietuvos vėliavos.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Leonas:

  Šaunu, kad padarytas taip igai uždelstas darbas.

 2. Gustavas:

  Liktai turim vieną Lietuvą o įstatymai Kune ir Vilniuje del sovietinių balvonų skiriasi .Gal Balbieriški ant sienų galima SS svastikas piešti o Brenčiuose Pasv.raj. sovietinė atributiką šendeidienai.

 3. Roma:

  Islamo valstybės kovotojai taip pat preitį naikina.

  • Arūnas:

   ką islamo kovotojai sunaikina, tai to niekas neatstatys, o jei grįš jūsų išvaduotojai, tai viską atstatysit parsivežę iš Grūto parko. Jei, bet turėkit vilties, tai bent tuo gyvenimas bus malonesnis 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė