Lietuvoje žmonės sveiki gyvena trumpiau nei kiti Europos gyventojai (0)

L. Mykolaičio asmeninio archyvo nuotr.

L. Mykolaičio asmeninio archyvo nuotr.

Pasiturinčios visuomenės žmonės gyventi nori ne tik ilgai, bet ir kokybiškai. Europos Komisijos ir valstybių narių inicijuoto EHLEIS (angl. Joint Action European Health and Life Expectancy Information System) projekto metu buvo stebimos pagrindinės sveikos gyvenimo trukmės tendencijos Lietuvoje.

Per 2004–2012 m. 65 m. amžiaus Lietuvos vyrų vidutinė gyvenimo trukmė pailgėjo 0,6, o moterų – 1,1 metais. 2012 m. abiejų lyčių vidutinė gyvenimo trukmė buvo trumpesnė už 25 ES šalių vidurkį, – kai vyrų vidutinė gyvenimo trukmė buvo trumpesnė 3,9 m., o moterų – 2,2 metais (ES 25 šalių moterų vidutinės gyvenimo trukmės vidurkis – 21,4 m., o vyrų – 18 m.).

2012 m. Lietuvos 65 m. amžiaus vyrai ir moterys galėjo tikėtis praleisti, atitinkamai, 40% ir 32% likusio gyvenimo be ilgalaikių veiklos apribojimų. 2012 m. Lietuvos vyrų sveiko gyvenimo metai buvo 3 m. trumpesni nei bendras 25 ES šalių vidurkis, o Lietuvos moterų sveiko gyvenimo metai buvo trumpesni 2,6 metais (2012 m. 25 ES šalių vyrų sveiko gyvenimo metų vidurkis – 8,6, moterų – 8,7 m.). 2012 m. abiejų lyčių sveiko gyvenimo metų rodiklis buvo šiek tiek sumažėjęs, palyginti su 2011 metais.

Pagrindinis EHLEIS projekto tikslas yra sistemiškai skaičiuoti ir analizuoti Europos gyventojų Sveiko gyvenimo trukmės rodiklius, siekiant vidutinės gyvenimo trukmės rodiklį papildyti kokybės matu. EHLEIS projekto pateikiami rezultatai turėtų būti naudojami planuojant sveikatos politikos veiklą, nes nurodo pagrindines dėmesio reikalaujančias gyventojų grupes. Turint omenyje, kad sveikas žmonių senėjimas yra vienas iš svarbiausių sveikatos priežiūros tikslų, sveikų gyvenimo metų rodiklis vis dažniau apibūdina populiaciją.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė