Klaipėdiečiai kviečia į parodą „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro“ (video) (0)

Pinigų muziejaus nuotr.

Pinigų muziejaus nuotr.

Kovo 10 d. 15.30 val. Klaipėdoje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) pristatoma paroda „Vytis: nuo lietuviško denaro iki euro“, atskleidžianti jau ilgiau negu šešis šimtmečius tęsiamą tradiciją lietuviškose monetose vaizduoti raitelį ant žirgo – vytį. Lietuvos banko Pinigų muziejaus parengtą parodą pristatys šio muziejaus vadovas, istorikas Vidmantas Laurinavičius. Dalyvavimas renginyje nemokamas.

Parodos lankytojai turės progą susipažinti su lietuviškų pinigų istorija nuo XIV a. pab. iki šių dienų, išvysti, kokios monetos kaldintos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, Abiejų Tautų Respublikoje bei prieškario ir dabartinės Lietuvos Respublikos laikais. Dauguma Lietuvos gyventojų yra girdėję apie tolimiausią Europos šalį Portugaliją, tačiau tikrai ne visi žino, kad portugalais vadinamos ir didelio skersmens aukso monetos, kaldintos Lietuvoje XVI–XVII a. O kas yra obolas arba grašis?  Kaip keitėsi lietuviškose monetose vaizduojamo raitelio (vyčio) šarvai, žirgas, jojimo kryptis? Kodėl vienose monetose žirgas vaizduojamas nuleista, kitose – pakelta uodega? Atsakymus į šiuos ir kitus nekasdienius klausimus bus galima sužinoti parodos pristatymo metu.

Parodoje bus pristatytos ir lietuviškos eurų monetos, jų kūrėjai ir pats kūrimo procesas. Nacionalinę lietuviškų eurų monetų pusę taip pat puošia būtent šarvuotas raitelis (vytis), taigi euro dėka su vienu iš svarbiausių Lietuvos valstybės simbolių bus supažindinta visa Europa.

Paroda Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje veiks iki balandžio 10 d.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė