Kaune įvyko renginys „Pamąstymai apie Tautą ir Tėvynę“ (0)

Prof. Romualdas Grigas | rengėjų nuotr.

Prof. Romualdas Grigas | rengėjų nuotr.

Kovo 1 dieną Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos gausiai susirinkusių žmonių konferencijų salėje įvyko labai prasmingas renginys – „Pamąstymai apie Tautą ir Tėvynę“. Visada laukiamas kauniečių svečias profesorius akademikas, XXVII knygos mėgėjų draugijos narys Romualdas Grigas peržvelgė mūsų tautos gyvavimo istoriją, jos dvasinės ir materialinės kultūros gelmes, jos praeities ir dabarties būklę, gyvais pavyzdžiais nušvietė valstybės ir tautos santykį, mūsų tautos gyvybingumą, pabrėždamas rašytojo Dano Kaukėno žodžius:

Čia ir mūsų namai, ir senolių kapai, / Mūsų girios ir žaliosios pievos. / Šitą kraštą mylėt ir globot, ir apgint / Nuo amžių mums pavedė Dievas.  

„Versmės“ leidyklos vadovas, XXVII knygos mėgėjų draugijos narys Petras Jonušas papasakojo apie leidyklos darbą, jos tikslus, joje leidžiamų knygų idėjinę kryptį – geriau pažinti savo kraštą, jo praeitį, istorijos vingius.

Išėjęs į atsargą, buvęs autoritetingas   Lietuvos kariuomenės pulkininkas, dabar – leidyklos aktyvus bendradarbis Arūnas Dudavičius raiškiai pristatė leidykloje išleistas profesoriaus Romualdo Grigo knygas „Lietuvių tautos išlikimo drama“ ir „Pralaimėjęs Kainas“.

Knygą „Pralaimėjęs Kainas“ leidykla išleido jau antrą kartą. Autorius ją pavadinęs „kritine istoriosofine apybraiža“, kelia filosofinius pamąstymus – kas yra kainiškoji žmonijos padermė, kaip ji atsirado, kokios aplinkybės sąlygojo jos atsiradimo atmainą – bolševizmą, ko žmonija pasimokė ar dar pasimokys iš tos atmainos.

renginys

Eilė prie autografų | rengėjų nuotr.

Buvo pristatyta ir „Homo Liber“ leidyklos išleista Jono Rinkevičiaus parengta knyga „Su Lietuva širdy“. Šią knygą labai jautriais žodžiais pristatė Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas, XXVII knygos mėgėjų draugijos pirmininkės pavaduotojas Juozas Dingelis. Knygoje pateikti šilti prisiminimai apie įžymią Lietuvos visuomenės veikėją, drąsią lietuvybės puoselėtoją Pietryčių Lietuvoje knygnešio Prano Verkelio anūkę Birutę Verkelytę–Fedaravičienę, švenčiančią savo 100 metų sukakties jubiliejų. Kalbėtojas pabrėžė Birutės Verkelytės–Fedaravičienės gyvenimo unikalumą, jos didelį pareigingumą, buvusiame lenkų okupuotame krašte žmonių teisių gynimą. Juozas Dingelis pacitavo knygos sudarytojo mintį, kad jai padėjo išlikti „neokupuotai“ savo dvasia jos tėvų ir protėvių įskiepytas atsparumas priešintis pavergėjams. Jos idealizmas, kilniadvasiškumas, begalinis pasiaukojimas ir ryžtas daryti gerus darbus žmonėms ir Tėvynei Lietuvai imponuoja, kelia susižavėjimą ir kartu įpareigoja.

Susirinkusieji įdėmiai išklausė ir koncertinę programą. Muzikinę programą atliko Lietuvos edukologijos universiteto docentė Zita Grigienė, atvykęs iš Kinijos jos mokinys Vang Yu ir Giedrė Baranauskienė. Ilgų plojimų susilaukė lietuviškai dainavęs Vang Yu (baritonas) ir jo mokytoja Zita Grigienė (sopranas). Žiūrovai buvo dėkingi ir akomponiatorei Giedrei Baranauskienei.

Šį prasmingą renginį, skirtą artėjančiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei, parengė XXVII knygos mėgėjų draugija, Lietuvos universitetų moterų asociacija – LUMA, bendruomenės centras „Žaliakalnio aušra“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė