Į Lietuvą oficialaus vizito atvyksta Islandijos Prezidentas (0)

385px-Royal_Wedding_Stockholm_2010-Konserthuset-wikimedia.org-nuotr

Olafuras Ragnaras Grimsonas su žmona Dorit Musajef | wikimedia.org nuotr.

Lietuvai minint 25-ąsias atkurtos Nepriklausomybės metines Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu kovo 10–11 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Islandijos Prezidentas Olafuras Ragnaras Grimsonas (Olafur Ragnar Grimsson). Oficialus vizitas prasidės Lietuvos ir Islandijos Prezidentų susitikimu antradienį, kovo 10 d., 10 val., Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Valstybių vadovai aptars dvišalius Lietuvos ir Islandijos santykius, bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje.

Islandijos Prezidentas taip pat dalyvaus iškilminguose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio renginiuose.

Islandija buvo pirmoji valstybė, pripažinusi atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. Pasak Prezidentės, Lietuvą ir Islandiją sieja ypatingi ryšiai, kuriuos stipriname ir toliau, plėtodami pažangų verslą, drauge dirbdami NATO ir stiprindami Baltijos bei Šiaurės šalių regiono saugumą.

Prezidentų susitikime bus aptariamas Lietuvos ir Islandijos bendradarbiavimas NATO bei Velso viršūnių susitikime priimtų susitarimų įgyvendinimas. Šalių vadovai taip pat aptars padėtį Ukrainoje.

Su Islandijos vadovu taip pat bus kalbama apie galimybes stiprinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą. Per 2014 metus Lietuvos eksportas į Islandiją išaugo daugiau nei 17 procentų. Islandijos tiesioginės investicijos Lietuvoje sudaro daugiau nei 31 milijoną eurų.

Šalių vadovai aptars abipusius kultūrinius ryšius. Islandijoje gerai žinomas Lietuvos teatras ir šiuolaikinis menas, o Lietuvoje – Islandijos muzikos atlikėjai.

Drauge su Islandijos Prezidentu į Lietuvą atvyks jo žmona Dorit Musajef (Dorrit Moussaieff) ir Islandijos užsienio reikalų ministras Gunaras Bragi Sveinsonas (Gunnar Bragi Sveinsson). Lietuvoje taip pat lankysis buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras, aktyvus Lietuvos nepriklausomybės siekio rėmėjas 1990-aisiais Jonas Baldvinas Hanibalsonas (Jón Baldvin Hannibalsson).

Kovo 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė ir Islandijos vadovas dalyvaus iškilmingame Seimo posėdyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti.

Prezidentai taip pat dalyvaus iškilmingoje trijų Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje.

Prezidentės spaudos tarnybos pranešimas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė