Gražiausiai dailyraščiu Lietuvoje rašo „ąžuolai“ (0)

Originaliausias Rasom darbas Vaiva Stankutė

Originaliausias konkurso „Rašom“ darbas – Vaivos Stankutės | rengėjų nuotr.

Kovo 8 d. Lietuvos mokslo akademijoje išrinkti penktojo Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ nugalėtojai. Tarp prizininkų pateko net 3 „ąžuolinių“ mokyklų atstovės.

Pirmąsias vietas 3–6 ir 7–12 klasių grupėse iškovojo, atitinkamai, Elektrėnų „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos mokinė Kotryna Cibulskaitė ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos atstovė Urtė Aušrinė Lembartaitė. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokinė Rugilė Užusėnaitė laimėjo antrą vietą 7–12 klasių grupėje.

3–6 klasių grupėje antrą vietą iškovojo Augustė Marija Jakimavičiūtė (Vilniaus Petro Vileišio progimnazija), trečią – Goda Bradauskaitė (Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla). 7–12 klasių grupėje trečia vieta atiteko Erikai Reklaitytei (Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla). Suaugusiųjų grupėje pirmą vietą iškovojo Rita Zinevič (Grigiškės), antrą – Diana Kindurienė (Ignalina),

trečią – Auksė Kriščiokaitienė (Šakių raj.). Originaliausio darbo autore finale buvo išrinkta Vaiva Stankutė (Šiauliai), antra viena atiteko Dalytei Stasiūnienei (Elektrėnai), trečia – Jūratei Krunglevičiūtei (Alytus). Visi dalyviai turėjo dailyraščiu perrašyti jiems parinktus tekstus. Komisija darbus vertino pagal tekstų išsidėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą.

Kaip teigia konkurso iniciatorius, UAB „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas, kompiuteriai ir išmanieji telefonai kiekvieną dieną užmarštin stumia ne tik dailyraštį, bet ir rašymą ranka. Tačiau būtina jį išsaugoti ateities kartoms.

„Kadangi kompiuteriu galime rašyti ne tik tekstus, bet ir el. parašu pasirašyti sutartis, kitus svarbius dokumentus, vis rečiau naudojamės tradicinėmis rašymo priemonėmis. Šiuo konkursu siekiame atgaivinti rašymą ranka, ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Skatiname visus paimti į ranką plunksnakotį ir parašyti laišką draugui, senai matytam giminaičiui ar tiesiog kaimynui. Juk tekstas turi perduoti ne tik žodžius, bet ir emocijas. Jomis tekstą pripildo būtent rašymas ranka“, – sako A. Tuminas.

Kaip teigia vertinimo komisijos pirmininkė akademikė Grasilda Blažienė, kasmet sulaukiama vis daugiau dalyvių, tačiau, tradiciškai aktyviausiai dalyvauja mažiausieji – 3–6 kl. mokiniai, kurie atsiunčia apie pusę visų darbų.

Konkurso Rasom dalyviai

Konkurso „Rašom“ dalyviai | rengėjų nuotr.

„Šiemet konkurse dalyvavo daugiau kaip 12 000 dailyraščių autorių. Kadangi šiemet tikėjomės didesnio aktyvumo, norėdami visus dailyraščius įvertinti laiku paprašėme švietimo įstaigų, kad jos siųstų tik pačius geriausius darbus, o ant voko nurodytų, kiek darbų buvo parašyta. Taigi, į pašto dėžutę gavome 6 000 dailyraščių, kurie buvo atrinkti iš daugiau kaip 12 000 darbų“, – teigia G. Blažienė.

Kiekvienos grupės nugalėtojas apdovanotas keltų kompanijos „Tallink“ kruizine kelione Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims „Tildės biuro“ programine įranga ir kelione į Rygą kompanijos „Lux Express“ autobusais. Antrųjų vietų nugalėtojams įteikti planšetiniai kompiuteriai „Prestigio“, o moksleiviai kartu gavo ir išmaniuoju įrenginiu valdomus bei filmuojančius robotus „Parrot MiniDrone“. Šiuos robotus gavo ir trečiąsias vietas užėmę moksleiviai. Visi finalininkai buvo apdovanoti specialiai konkursui papuoštomis rašymo priemonėmis „Parker“, knygomis, saldumynais ir kitais prizais.

Lietuvos mokslo akademijoje vykusio dailyraščio finalo metu pasirodė smuikininkė Austėja Alenskaitė, violončelininkas Augustas Gocentas, šoko Vilniaus Gerosios Vilties vidurinės mokyklos tautinių šokių kolektyvas „Viltukas“. Konkursą penktus metus iš eilės organizavo Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, bendrovė „Biuro pasaulis“ bei Iniciatyvinė pedagogų grupė.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė