Sulaikyti keturi įtariamieji B. Nemcovo nužudymu (video) (0)

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Borisas Nemcovas | wikipedia.org nuotr.

Kovo 7 d. Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FST) vadovas Aleksandras Bortnikovas pranešė, kad buvo sulaikyti du įtariamieji Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymu.

Pasak A.Bortnikovo sulaikytieji yra Šiaurės Kaukazo gyventojai  Zauras Dadajevas  ir Anzoras Kubaševas.

Buvo pranešta, kad tyrimas tęsiamas toliau ir, kad apie sulaikytuosius buvo pranešta šalies prezidentui Vladimirui Putinui.

Pavakare agentūra „RIA Novosti“pranešė, kad Ingušijos saugumo tarybos sekretorius Albertas Barahajevas patvirtino, kad iš viso dėl B. Nemcovo nužudymo yra sulaikyti keturi asmenys.

„Sulaikytas Zauras Dadajevas, kuris yra „Sever“ bataliono Čečėnijoje vado pavaduotojas, ir su juo automobilyje buvęs vyras. Taip pat, sulaikytas Anzoras Kubaševas, dirbęs privačiame sektoriuje Pamaskvėje, bei jo jaunesnysis brolis“, – sakė A. Barahajevas.

A. Kubaševo jaunesnysis  brolis Anzoras Gubaševas pastaruoju metu dirbo KamAz’o vairuotoju Maskvoje.

Žinią apie įtariamųjų sulaikymą taip pat patvirtino ir Rusijos tyrimo komitetas (RTK). Pasak oficialaus RTK atstovo Vladimiro Markino, A. Gubaševas ir Z. Dadajevas yra įtariami tiek šios žmogžudystės vykdymu tiek ir jos organizavimu.

Naujienų portalo kommersant.ru duomenimis FST ir Vidaus reikalų ministerijos Vyriausiosios kriminalinės paieškos valdybos darbuotojai įtariamuosius sulaikė Ingušijos teritorijoje ir pristatė į Maskvą.

Ingušijos saugumo tarybos sekretorius A. Barahajevas patvirtino, kad A. Gubaševas buvo sulaikytas Ingušetijos Malgobeko rajone kovo 6 d., o Z. Dadajevas – kovo 5 d. Ingušetijos Nazranės rajone.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra giminaičiai. Z. Dadajevas Rusijos prezidento 2010 metais buvo apdovanotas Narsumo ordinu.

Portalas kommersant.ru taippat pranešė, kad nustatyti nusikaltėlius padėjo ne tik gausios Kremliaus aplinkos stebėjimo kameros, tačiau ir žmogžudystės liūdininkų parodymai. Be B. Nemcovo draugės Anos Durickajos politiko žmogžudystę matė „teisėtvarkos organų bendradarbiai, kurie žmogžudystės vietoje buvo atsidūrę „dėl aplinkybių sutapimo“. Jie detaliai apibudino B. Nemcovo žudikus“, – rašo kommersant.ru.

B. Nemcovo nužudymu įtariamųjų motinos netiki, kad jų vaikai galėjo atlikti šį nusikaltimą ir prašo pagauti tikruosius žudikus:

Rusijos opozicijos lyderis ir aršus Rusijoe prezidento Vladimiro Putino kritikas B. Nemcovas buvo nušautas naktį iš vasario 27 į vasario 28 d. Maskvos centre.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė