Reškutėnuose duris atvėrė naujas amatų centras (nuotraukos) (1)

Reškutėnuose duri atvėrė naujas amatų centras | rengėjų nuotr.

Reškutėnuose duri atvėrė naujas amatų centras | rengėjų nuotr.

Vasario 27 dieną Švenčionių rajone iškilmingai plevėsuojant Aukštaitijos regiono vėliavai, svetingai atvėrė savo duris Reškutėnų tradicinių amatų centras. Šio amatų centro atidarymu buvo pradėtas renginių ciklas, skirtas etnografinių regionų metams Švenčionių rajone. Pažymėtina, kad jis įsikūrė gamtiniu, istoriniu – archeologiniu bei etnokultūriniu požiūriu išskirtinėje vietovėje – Reškutėnuose.

Reškutėnų tradicinių amatų centre veikia audimo, pynimo, verpimo, vėlimo, medžio, keramikos dirbtuvės. Neužmirštas ir kulinarinis paveldas: senovinėje krosnyje kepama naminė duona ir pyragai, spaudžiami sūriai, gaminama naminė gira. Įrengta biblioteka, skirta tradiciniams amatams, amatininkų gaminiais prekiaus „Krautuvėlė“.

Amatų centras kaups medžiagą apie senuosius amatus, jų technologijas, todėl norintys užsiimti amatais čia galės pasisemti žinių, taip pat gauti reikiamą vadybos bei juridinę informaciją.

Centre vyks vietinių amatininkų darbų parodos, bus sudaryta galimybė parduoti jų gaminius. Čia bus vedami švietėjiški užsiėmimai, amatų renginiai, amatininkų verslumo mokymai.

Savo regiono senųjų amatų, verslų atgaivinimas ir plėtojimas užtikrins tradicijos tęstinumą, prisidės prie paveldo išsaugojimo.

Nežiūrint į tai, kad keičiasi laikai, gyvenimo sąlygos ir žmonių poreikiai, senieji amatai gyvuoja ir teikia žmonėms – tiek jų puoselėtojams, tiek vartotojams – apčiuopiamą naudą. Naminės kaimiškos duonos riekė su šviežiu naminiu sviestu be konservantų, natūralaus lino ar vilnos drabužis be sintetikos, natūralaus medžio rankų darbo gaminys ar statinys lietuviui – amžina, neįkainojama vertybė.

„Tai suprasdami, dedame visas pastangas, kad Švenčionių rajone išsaugotume esamus ir rekonstruotume beišnykstančius savojo krašto senuosius amatus, kad užtikrintume jų perdavimą. Reškutėnų tradicinių amatų centras taps tradicinės kultūros išsaugojimo ir perdavimo židiniu Švenčionių krašte, tenkinančiu tradicinių amatininkų interesus, besirūpinančiu tradicinių produktų gamyba ir plėtra, teikiančiu mokymo, konsultavimo ir kitas paslaugas,“ – sakė Violeta Balčiūnienė Nalšios muziejaus etninės veiklos skyriaus vedėja.

Etnografinių regionų metams skirtų renginių ciklas Švenčionių rajone tęsiamas toliau.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė