VSAT sraigtasparnis į santariškes atskraidino donoro širdį (video) (0)

VUL Santariškių klinikų nuotr.

VUL Santariškių klinikų nuotr.

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad kovo 5-osios pavakarę Vilniuje, Santariškėse esančiame transporto žiede, leidosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnis „Eurocopter EC135“, į Vilniaus universiteto ligoninę Santariškių klinikas atskraidinęs iš užsienio atgabentą donorinį organą skubios transplantacijos laukiančiam ligoniui.

Prie Santariškių klinikų esančiame transporto žiede VSAT sraigtasparnis nutūpė 16 val. 20 min. Dar gerokai prieš nutūpiant orlaiviui eismas prie transporto žiedo buvo sustabdytas. Prie transporto žiedo atskraidinamo donorinio organo laukė greitosios pagalbos automobilis.

Kai vyksta persodinamo organo gabenimas, kiekviena minutė yra aukso vertės. Tokiu atveju į pagalbą gydytojams transplantologams atskuba ne tik policijos ekipažai, bet oro keliu ir VSAT arba Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparniai.

KOP Aviacijos bazės sraigtasparnių eskadrilės pilotai Biurui talkinti gabenant donorinius organus pradėjo 2001 metais – tuomet su jais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Su VSAT tokia sutartis pasirašyta 2011 metais. Nuo to laiko sraigtasparniai su persodinamais organais skrido daugiau nei 50 kartų.

Žiniasklaida skelbia, kad atgabenta širdis Santariškių klinikų pacientei Estrėjai.

Būtent šioje ligoninėje mergytei ir buvo diagnozuotas II laipsnio širdies nepakankamumas, kardiomiopatija. Kurį laiką ji gyveno su dirbtine širdimi.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė