Signatarų konferencija Seime „25 metai laisvės. Patirtis ir perspektyvos“ (tiesioginė transliacija, video) (7)

Sajudzio zenklas 1990-KOVO-11-2015Kovo 6 d., penktadienį, 11 val. Vilniuje, Seimo posėdžių salėje (II rūmai) vyks tarptautinės konferencijos „25 metai laisvės. Patirtis ir perspektyvos“ I dalis.

Renginį rengia Lietuvos Respublikos Seimas, Nepriklausomybės Akto signatarų klubas ir Lietuvos mokslų akademija. Dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas akademikas Valdemaras Razumas.

Renginyje bus aptarti Lietuvos valstybės pasiekimai, pamokos ir tolesnė vystymosi strategija.

Konferencijai vadovaus Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė ir Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, Lietuvos edukologijos universiteto profesorius Eugenijus Jovaiša.

II konferencijos dalis vyks kovo 10 d., antradienį, Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmuose).

Konferencijos programa rasite čia: I dalies programa [pdf].

Tiesioginę konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA.
(nuoroda veiks prasidėjus spaudos konferencijai).

Konferencijos „25 metai laisvės. Patirtis ir perspektyvos“ (I dalies 1 dalis):

Konferencijos „25 metai laisvės. Patirtis ir perspektyvos“ (I dalies 2 dalis):

II konferencijos dalis vyks kovo 10 d., antradienį, 11 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai). Renginį organizuoja Lietuvos Respublikos Seimas ir  Nepriklausomybės Akto signatarų klubas. Dalyvius pasveikins Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Renginyje bus aptarta Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos, Gruzijos valstybingumo raidos patirtis ir perspektyvos. Taip pat įvyks gėlių, skirtų padėti ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų, perdavimo ceremonija.

Konferencijos programa rasite čia: II dalies programa [pdf].

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

7 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Minime Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines (renginių programa) | Alkas.lt

 2. Dana:

  O kodėl šiame susirinkime nėra signataro Z.Vaišvilos?

  • Rasa:

   Manau, aišku- “uždraustas” po 2013 sausio 13 kalbos… Iki TOS datos , daugelį metų Signataras ne tik kad dalyvaudavo įvairiuose susirinkimuose- konferencijose Seime, bet ir jiems pirmininkaudavo… Kol valdžioje sėdės burokevičininkai, persidažę buvę aršūs komunistai- konservatoriai, eurobolševikai ir kiti Lietuvos priešai, tol teisingų, sąžiningų ir Lietuvą mylinčių Žmonių kalbos Seime bus blokuojamos visais įmanomais ir neįmanomais būdais…

 3. Atgalinis pranešimas: I. Andrukaitienė. Lietuvių kalba politikos kryžkelėse | Alkas.lt

 4. kas liko is Laisves:

  ,1990 metais mes norėjom turėti savo pinigus, turėti teisę nustatyti savo mokesčius, muitus ir pirmiausia– norėjom turėti savo įstatymus, kurie turėtų galioti Lietuvoje tokie, kokius mes juos įsivaizduojam. Maždaug taip mes tuo metu įsivaizdavome Nepriklausomybės turinį, to siekėm ir tą gavom. Nuo 1990 Kovo 11-os per Aukščiausios tarybos darbo metus mes tą Nepriklausomybę pripildėm turiniu. Ir štai, praėjo 25-eri metai, bus didelis šventimas, žmonės lips į tribūnas, kalbės apie Lietuvos valstybės Nepriklausomybę, o ar tas pats turinys šiandieną yra tos Nepriklausomybės, praėjus 25-iems metams? Ir tie žmonės, kurie lips į tribūną kalbėt, ir visą laiką linksniuos tą “nepriklausomybės” žodį… Man asmeniškai nelabai suprantama, kokį jie turinį šiandien deda į teiginį – Nepriklausoma Lietuvos valstybė. Savo pinigų mes nebeturim, nebeturim teisės nustatyti muitų. Mokesčių didžia dalim taip pat nebeturim teisės nustatyt tokių, kokių mums norėtųsi ir svarbiausia: mes nebeturim savo įstatymų viršenybės teisės.”signataras Rolandas Paulauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė