Rusijoje prieštaringai vertinama drama „Leviatanas“ atkeliauja į „Kino pavasarį“ (video) (0)

PlakatasPasaulyje vis dar netyla kalbos apie garsaus rusų kino režisieriaus Andrejaus Zviagincevo juostą „Leviatanas“ („Левиафан“). Filmo scenarijus Kanų kino festivalyje pripažintas geriausiu, drama nominuota „Oskarui“ užsienio filmų kategorijoje, laimėjo „Auksinį gaublį“ kaip geriausias užsienio filmas, tačiau pačioje Rusijoje „Leviatanas“ vertinamas itin prieštaringai. Jubiliejinis „Kino pavasaris“ suteiks progą susidaryti nuomonę apie šį filmą ir Lietuvos žiūrovams.

„Leviatanas“ ne pirmas tarptautinio pripažinimo sulaukęs A.Zviagincevo darbas. „Kino pavasaryje“ rodyta juosta „Jelena“ 2011 m. Kanų kino festivalio „Ypatingo žvilgsnio“ programoje laimėjo vertintojų apdovanojimą, 2007 m. filmas „Tremtis“ varžėsi dėl „Auksinės palmės šakelės“, o 2003 m. „Sugrįžimas“ buvo apdovanotas pagrindiniu įvertinimu Venecijos kino festivalyje.

Kolia (Aleksejus Serebriakovas) turi automobilių taisyklą ir kartu su savo antrąja žmona ir paaugliu sūnumi iš pirmos santuokos gyvena mažame žvejų miestelyje prie Barenco jūros, Rusijos šiaurėje. Vietinei valdžiai pagrasinus atimti jo namą, Kolia paprašo draugo teisininko iš Maskvos pagalbos. Jam atvažiavus ir susidūrus su korumpuotu meru, reikalai pakrypsta dar blogesne linkme.

Filmas buvo įkvėptas tikros vyro iš Jungtinių Amerikos Valstijų istorijos, kai jis, pralaimėjęs ginčą dėl žemės nuosavybės, buldozeriu sugriovė miestelio rotušę ir buvusio mero namą, o po to pasikorė.

Daugiasluoksnė juosta „Leviatanas“ – tai šiuolaikiška biblinės Jobo istorijos interpretacija, kritikuojanti dabartinę Rusijos valdžią. Filmas pasakoja apie žmogaus kovą prieš korumpuotus valdančiuosius. Arba, kaip sako pats režisierius: „Tai – mažo žmogaus susidūrimas su milžiniška struktūra, „Leviatanu“.

Filmas iš dalies buvo apmokamas Rusijos kultūros ministerijos, tačiau jam pasirodžius, institucija „Leviatanu“ įvertino neigiamai. Jie pareiškė, kad ateityje turėtų keistis kino finansavimo kriterijai, filmai turėtų būti patriotiškesni, ką patvirtina neseniai paskelbtas prioritetinių temų filmams, pretenduojantiems gauti valstybės paramą, sąrašas. Rusijoje rodoma smarkiai cenzūruota dramos versija – išimtos vietos su keiksmažodžiais, todėl A. Zviagintsevas net pritaria nelegaliam filmo parsisiuntimui.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė