Kviečia kultūros istorijos vakaras apie dingusį Vilniaus senamiestį (0)

Vilniaus senamiestis 1956 -nuotraukos.vilnius21.lt-nuotr

Vilniaus senamiestis 1956 m. | nuotraukos.vilnius21.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinis muziejus tęsia ketvirtadienio kultūros istorijos vakarų ciklą ir kovo 5 d. 17 val. kviečia į architektūros istorikės Marijos Drėmaitės paskaitą „Dingęs 1944-aisiais? Vilniaus senamiesčio griovimas ir atstatymas“, kuri vyks muziejaus salėje, Arsenalo g. 3.

Susidomėti pokario Vilniaus senamiesčio atstatymo (o podraug ir griovimo) tema paskatino Jano ir Janušo Bulhakų (Jan Bułhak, Janusz Bułhak) fotografijos, kuriose vaizduojama padėtis Vilniuje 1944 metų rugpjūtį ir rugsėjį, iškart po liepos mėnesį vykusio Vilniaus antpuolio. Karo pabaigoje ir vėliau, pokariu, darytų Vilniaus vaizdų tyrimas įtraukia į intriguojantį tyrimą, aiškinantis, kokias iš tiesų žaizdas patyrė Vilnius Antrojo pasaulinio karo metu ir kaip jos buvo gydomos.

Paskaitoje bus gilinamasi į Vilniaus senamiesčio atstatymą po Antrojo pasaulinio karo, į atstatymo ideologiją ir praktiką, ieškant atsakymo į klausimą, kodėl buvo tiek daug griaunama atstatant Vilniaus senamiestį ankstyvuoju pokariu 1944–1959 metais

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė