Berlyno tarptautinėje turizmo parodoje Lietuva svečius vaišino šaltibarščiais (0)

VTD nuotr.

VTD nuotr.

Kovo 5 d. tarptautinėje turizmo parodoje „ITB Berlin 2015“ vykusioje jungtinėje Baltijos šalių spaudos konferencijoje Lietuva išsiskyrė originaliu prisistatymu – Valstybinio turizmo departamento (VTD) direktorė Jurgita Kazlauskienė gamino šaltibarščius ir jais vaišino arti 100 žurnalistų bei turizmo profesionalų.

„Mes Lietuvoje sakome, kad kelias į širdį eina per skrandį, todėl šiandien čia ir dabar pagaminsiu ir vaišinsiu jus vienu populiariausių patiekalų Lietuvoje – šaltibarščiais,“ – sakė VTD vadovė J. Kazlauskienė.

Kol ji pjaustė agurkus, maišė iš Lietuvos atsivežtą rūgpienį ir burokėlius, Lietuva renginio svečiams buvo pristatyta kaip šalis, kurią globalus kelionių gidų „Lonely Planet“ įtraukė į 10-ies šalių sąrašą, privalomų pamatyti 2015 m.

„Kviesdami Vokietijos turistus atvykti į Lietuvą, norėjome išsiskirti iš kitų Baltijos šalių ir parodyti, kad turime ne tik tiesioginius skrydžius, eurą, „Lonely Planet“ įvertintų turizmo objektų, bet ir išskirtinių patiekalų. Esame svetingi, nuoširdūs ir originalūs. Manau, neįmanoma nepamilti šalies, kuri svetingai priima ir pavaišina savo svečius,“ – sako VTD vadovė J. Kazlauskienė.

Pristatant šalį pabrėžta, kad šiemet Kovo 11-ąją Lietuva švenčia nepriklausomybės atkūrimo 25-metį. Turizmo sektoriui ši data reiškia, kad jau 25 metus Lietuva – laisva šalis, kuri kviečia ir svetingai priima turistus, o jos žmonės laisvai keliauja po pasaulį.

VTD duomenimis, Vokietija patenka į trejetuką pačių svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų. Pernai Lietuvos apgyvendinimo įstaigos sulaukė 162,1 tūkst. turistų iš Vokietijos, t.y., 9,1 proc. daugiau nei 2013-aisiais.

Viena didžiausių pasaulyje turizmo paroda ITB kasmet pritraukia daugiau kaip 10 tūkst. dalyvių iš 190 pasaulio šalių. Lietuva šioje parodoje kasmet pristato šalies kultūrinio, miestų, SPA, kulinarinio ir kitus turizmo pasiūlymus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė