V. Juozapaitis. Kutūros ministras nepaneigė, kad ministerija nesugebės laiku pasirengti ES paramai (0)

V.Juozapaitis. Asmenio arch. nuotr.

Vytautas Juozapaitis | asmeninė nuotr.

Kaip ir buvo tikėtasi, Šarūnas Birutis, kurio vadovaujamos ministerijos neveiklumo įrodymai aprašyti čia, kratosi bet kokios atsakomybės ir, mėgindamas maskuoti savo ir savo komandos nekompetenciją, tradiciškai kaltindamas visus aplink, bet jokiu būdu nematydamas savo neatitikimo einamoms pareigoms, vakar Kultūros ministerijos (KM) vardu išplatino pranešimą, kuriame nepaneigė nei vieno straipsnyje pateikto fakto.

Atkreipiu dėmesį į vieną pateiktą „einamųjų darbų atlikimo datą – kovo 2, t.y. vakar, tą pačią savo neatliktų darbų pateisinimo dieną, kai tuo tarpu visi paruošiamieji darbai privalėjo būti atlikti iki vasario 26 dienos. Ir tai yra tik mažytė detalė, atskleidžiant dabartinio kultūros ministro ir jo asmenino-politinio pasitikėjimo komandos negebėjimą suvokti realių kultūros lauko poreikių ir jų įgyvendinimo.

Priešingai, šis ministras, kuris iki šios dienos neprisiėmė žadėtos atsakomybės nei dėl savo daromų elementarių klaidų, nei dėl ministerijoje išsikerojusių korupcinių apraiškų, jau faktiškai įrodytų VTEK, ir toliau arogantiškai neigdamas akivaizdžius faktus, siekia Lietuvos kultūros suverslinimo plano įgyvendinimo, tuo darydamas nepataisomą žalą.

Taigi, tai ne informacijos teikėjai, o pats Kultūros ministras diskredituoja Kultūros ministeriją bei pasitikėjimą valdžios institucijomis apskritai. Geriausiai ministerijos savianalizės pobūdį iliustruoja ši, tradiciškai „darbiečiams“ būdinga demagogijos pradžiamokslio taisykle pagrįsta citata – pasak jo, „Lietuvos kultūros ministerija yra giriama ES šalių kultūros ministerijų atstovų ir ES paramos procesus išmanančių pareigūnų už operatyvų ir sklandų pasiruošimą ES investicijų atėjimui“.

Kaip ir buvo tikėtasi, Šarūnas Birutis kratosi bet kokios atsakomybės ir, mėgindamas maskuoti savo ir savo komandos nekompetenciją, tradiciškai kaltindamas visus aplink, bet jokiu būdu nemato savo neatitikimo einamoms pareigoms…

Taigi, kultūros ministras Šarūnas Birutis, paskelbė mažiausiai tris teiginius, neigiančius jo paties išplatinto paneigimo turinį:

1. Išdėstytu veiksmų grafiku faktiškai patvirtino, kad nesilaiko ir nesilaikys privalomų terminų, o tai – skandalinga nepateisinamai.
2. Kultūros ministeriją teigiamai vertina („giria“) užsienyje tie, kurie nieko negali žinoti apie nacionaliniu lygiu vykdomus procedūrinius darbus, ir tai – absurdiškas pasakymas.
3. Vyriausybė ir Finansų ministerija turi patvirtinimą, kad šiemet teisės aktuose nurodytais terminais darbai nebus atlikti, todėl grėsmė pilnai išlieka, juoba ją patvirtino pats ministras!

Autorius yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Seimo TS-LKD frakcijos narys

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė