Seime – diskusija apie vaiko teisių apsaugą Lietuvoje ir užsienyje (video) (1)

Norvegijos lietuviai Oslo centre protestavo prieš „Barnevernet“ sprendimus dėl G. Bumbulio | P. Stanio nuotr.

Norvegijos lietuviai Oslo centre protestavo prieš „Barnevernet“ sprendimus dėl G. Bumbulio | P. Stanio nuotr.

Kovo 4 d., trečiadienį, 12.30 val. Vilniuje, Seimo Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks diskusija „Vaiko teisių užtikrinimas Lietuvoje ir užsienyje: Valstybė ir Šeima – viena komanda?“.

Prieš tai 9 val. ryto įvyko Seimo nario Algirdo Patacko inicijuota spaudos konferencija „Vaiko teisės Lietuvoje ir užsienyje – kartu galime daugiau“. Spaudos konferencijoje buvo glaustai pristatyti pagrindiniai diskusijos klausimai. Dalyvavo Švedijos sulaikyto ir Norvegijai be teisinio pagrindo išduoto Lietuvos piliečio Gabrieliaus Bumbulio advokatė Sandra Latotinaitė, Norvegijos teisininkai – žmogaus teisių aktyvistas Marius Reikeras ir Norvegijos nevyriausybinės organizacijos „Nukentėjusiųjų nuo Vaiko gerovės sistemos“ vadovas Raymondas Skorstadas, taip pat Vakarų Lietuvos tėvų forumo vadovė Kristina Paulikė.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą iš Seimo:

Diskusijos tiesioginę transliaciją nuo 12,30 val. žiūrėkite čia:

Tiesioginė transliacija lietuvių kalba
Tiesioginė transliacija anglų kalba
Tiesioginė transliacija originalo kalba

Renginį rengiaLietuvos tėvus vienijančios nevyriausybinės organizacijos „Vakarų Lietuvos tėvų forumas“, „Lietuvos tėvų forumas“, „Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija“ ir sambūris „Pro Patria“.

Diskusijos tikslas – aptarti du pagrindinius klausimus, kuriuos itin aktualizavo nepilnamečių Lietuvos piliečių atėmimo iš tėvų Norvegijoje atvejai. Pirma – siektiną tėvų ir valstybės vaidmenį, užtikrinant vaiko teisių apsaugą Lietuvoje, antra – Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimo galimybes vaiko teisių apsaugos srityje.

Kartu su Lietuvos visuomeninių organizacijų atstovais ir ugdymo ekspertais renginyje dalyvaus svečiai iš Norvegijos, padėsiantys išsiaiškinti, kaip vaiko teisių apsaugos sistemos veikia pačioje Norvegijoje, kokias turėtume įvertinti patirtis ir praktikas, bei su tuo susijusius pavojus. Tai teisininkas Marius Reikeras, ne vienerius metus dirbęs su vaikų globos bylomis ir bendradarbiavęs su Jungtinių Tautų žmogaus teisių gynimo institucijomis, žmogaus teisių aktyvistas Raimonadas Skorstadas (Raymond Skorstad), įkūręs organizaciją, besirūpinančią išardytų šeimų vaikų teisių apsaugos sistema ir Gabrieliaus Bumbulio mamos advokatė Sandra Latotinaitė.

„Diskusijos organizatoriai vadovaujasi prielaida, jog kiekvienas neabejingas Lietuvos piliečių atėmimo Norvegijoje atvejams asmuo siekia pasirūpinti kiekvienu vaiku, Lietuvos Respublikos piliečiu, sudarant jam tinkamas sąlygas augti ir vystytis jam artimoje ir saugioje aplinkoje. Šio tikslo rėmuose siekiama plėtoti ir tolesnę konstruktyvią diskusiją apie geriausias priemones tam pasiekti tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, pirmiausiai Norvegijoje, su kuria būtina visomis priemonėmis siekti ne formalaus, o realaus bendradarbiavimo“, – teigiama organizatorių išplatintame kvietime.

Atkreipiamas dėmesys, jog sprendžiant pagal Lietuvoje registruojamų įstatymų projektų analizę, mūsų šalyje yra formuojamas į norvegiškąjį panašus nepriklausomas ir plačias teises atsakingoms institucijoms suteikiantis vaiko teisių apsaugos sistemos modelis. Keliami klausimai, kokios galimos jo pasekmės ir alternatyvos, ar ir kaip užtikrinama pagalba šeimai kaip visumai?

Vaizdo įrašas:

httpv://youtu.be/qcFlyqvrUX0

Diskusijos programą [pdf]:

GTJAQQFP

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė