Kultūros ministerija ragina nepasiduoti provokacijoms, siekiant kelti nepasitikėjimą valstybės institucijomis (2)

es-veliaveles_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

LR Kultūros ministerija neigia viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, neva ministerija neužtikrina tinkamo pasiruošimo ES 2014-2020 m. finansiniam laikotarpiui. Ministerija atsakingai pareiškia, kad tokia informacija neatitinka tikrovės ir užtikrina, kad pasiruošimas vyksta sklandžiai.

„Bet kokia tiesos neatitinkanti informacija destruktyviai veikia Lietuvos kultūros lauką, todėl noriu užtikrinti, kad pasiruošimas vyksta sklandžiai. Kultūros ministerijos darbuotojai į savo darbą žiūri atsakingai, darbai atliekami laiku ir derinami su atsakingomis Lietuvos bei ES institucijomis. Visi suprantame, kad investicijos į Lietuvos kultūros infrastruktūrą ir paveldą yra labai reikalingos. Apgailestauju, kad tiesos neatitinkančia informacija siekiama manipuliuoti kultūros lauku, griauti pasitikėjimą valstybės institucijomis, ES investicijų nauda ir nacionaline idėja kurti kiekvienam Lietuvos piliečiui patrauklią aplinką, kurioje gera gyventi ir planuoti savo ateitį čia “, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Pasak jo, Lietuvos kultūros ministerija yra giriama ES kultūros ministerijų atstovų ir ES paramos procesus išmanančių pareigūnų už operatyvų ir sklandų pasiruošimą ES investicijų atėjimui, todėl ragina kultūros bendruomenę nepasiduoti provokacijoms, aktyviai dalyvauti ir stebėti procesus, o iškilus klausimams, kreiptis į Kultūros ministeriją.

Atlikti strateginiai parengiamieji darbai:

2014 m. I-II ketvirtį atlikta investicijų į kultūros paveldą ir kultūros infrastruktūrą poreikio analizė.

2014 m. II ketvirtį organizuotos viešosios diskusijos su kultūros lauko, socialinių partnerių atstovais dėl kultūros investicijų principų, reikalavimų nustatymo.

2014 m. III ketvirtį patvirtintas strateginis dokumentas -Kultūros objektų aktualizavimo 2014-2020 m. programa, nustatanti kultūros investicijų planavimo, projektų atrankos būdus, principus ir reikalavimus.

2014 m. IV – 2015 m. I ketvirtį atlikta galimų valstybės ir regioninių projektų investicijų efektyvumo analizė, įvertinus pareiškėjų pateiktus kultūros rinkodaros planus.

2015 m. kovą bus sudaryti prioritetiniai objektų, galimų finansuoti ES lėšomis valstybės ir regioniniu būdu, sąrašai.

Su EK konkurencingumo direktorato atstovais suderintos valstybės pagalbos kultūros srityje administravimo sąlygos.

Einamieji kultūros priemonių planavimo procesai:

  • 2015 m. sausį parengtas ir pateiktas derinti KM valdomų priemonių įgyvendimo planas (PIP) visoms 6 planuojamoms priemonėms (3 kultūros paveldo ir 3 kultūros infrastruktūros).
  • 2015-03-02 KM parengtas ir su susijusiomis institucijomis suderintas PIP pateiktas Finansų ministerijai.
  • Parengti kultūros priemonių atrankos kriterijai, kurie, suderinus su susijusiomis institucijomis ir socialiniais partneriais, bus teikiami tvirtinti 2015-03-26 planuojamam ES investicijų 2014-2020 m. veiksmų programos Stebėsenos komitetui.
  • 2015 m. kovą-balandį bus parengti kultūros priemonių (kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros) PFSA valstybės, regioniniam planavimui ir konkursui.
  • 2015 m. gegužę-birželį planuojami kvietimai teikti investicinius projektus (valstybės planuojamiems projektams) ir projektų paraiškas (projektų konkursui).

Ministerija informuoja, kad iki 2015 m. pabaigos Centrinė Projektų Valdymo Agentūra (CPVA) pasirašys sutartis su paraiškovais pagal valstybės projektų sąrašą bei su konkursinės priemonės skirtos kultūros paveldo aktualizavimui laimėtojais.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė