Sostinės moksleivius skatins rūšiuoti atliekas ir tausoti gamtą (0)

Rengėjų plakatas

Rengėjų plakatas

Atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“, siekdama paskatinti atliekų rūšiavimą ugdymo įstaigose, pasiūlė joms naujoviškas rūšiavimo priemones ir nemokamą aptarnavimą. Bendrovė kviečia į ją kreiptis visas sostinės viešąsias mokymo įstaigas – darželius,  mokyklas, aukštojo mokslo ir kitas įstaigas – ir kartu užtikrinti sąlygas jaunajai kartais patogiai rūšiuoti atliekas.

Visoms susidomėjusioms ugdymo įstaigoms „VSA Vilnius“ nemokamai įrengs olandų sukurtą rūšiavimo sistemą „KlikLT“, kuri išplėtota ir dalyje Vilniaus Senamiesčio mikrorajono. Šios sistemos esmė – prie sienos ar ant stulpelio tvirtinami kabliukai, ant kurių galima užkabinti maišus su išrūšiuotomis atliekomis. Sistema žavi savo paprastumu ir yra labai taupi vietos atžvilgiu, taip pat reikalauja minimalių pradinių investicijų. Mokymo įstaigose įrengtą sistemą „VSA Vilnius“ taip pat nemokamai aptarnaus – reguliariai išveš jaunimo išrūšiuotas šiukšles.

„Tikime, kad būtina nuo mažens skatinti ir mokyti visuomenę rūšiuoti atliekas, nes jaunimas yra labai imlus ir greitai išmoksta rūšiuoti. Mūsų praktika rodo, kad tie, kurie pabando rūšiuoti atliekas bent keletą savaičių, galiausiai išsiugdo nesąmoningą įprotį ir rūšiuoja atliekas visą tolimesnį gyvenimą. Tad paskatinę jaunimą rūšiuoti ne tik išauginsime aplinką tausojančią jaunąją kartą, bet ji dar ir pamokys savo tėvus bei senelius imtis rūšiuoti namuose bei daryti tai taisyklingai“, – įsitikinusi iniciatyvos organizatorė, bendrovės „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

Kad jaunimas turėtų daugiau motyvų pradėti rūšiuoti, įstaigų, kuriose „VSA Vilniu“ įrengs „KlikLT“ sistemą auklėtinių grupėms kovo mėnesį bus rengiamas konkursas. Šiame konkurse jaunimas kurs savo unikalias rūšiavimo šiukšliadėžes, geriausio dizaino kūrėjus bendrovė apdovanos vertingais prizais. Kūrybingiausia svajonių rūšiavimo dėžė bus renkama visuomenės „VSA Vilnius“ „Facebook“ puslapyje. Daugiausiai balsų surinkęs dalyvis bus paskelbtas balandžio pirmą dieną. Konkursą laimėjusiai darželinukų/moksleivių ar studentų grupei „VSA Vilnius“ surengs edukacinę ekskursiją „Pamatyk rūšiavimo procesą su „VSA Vilnius“ iš arti“ taip pat įteiks 200 eurų kuponą pramogoms PPC „OZAS“.

Mokyklos, kurios nori nemokamai gauti „KlikLT“ sistemą ir jos nemokamą aptarnavimą, kviečiamos kreiptis į „VSA Vilnius“ bendrovę. Daugiau informacijos „VSA Vinius“ taip pat pateikia savo internetiniame puslapyje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė