Estijoje parlamento rinkimus laimėjo valdančioji Reformų partija (0)

Tavo Roivas | Asmeninė nuotr.

Tavo Roivas | Asmeninė nuotr.

Estijos valdančioji Reformų partija laimėjo parlamento rinkimus, kurie vyko šį sekmadienį. Tavi Roivo (Taavi Rõivas) vadovaujama Reformų partija užsitikrino beveik 28 procentų rinkėjų balsų ir turės 30 atstovų 101 vietos šalies parlamente.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius telefonu pasveikino Estijos premjerą T. Roivą su sėkmingais šalies parlamento rinkimais.

„Sveikinu Jus ir Jūsų vadovaujamą Reformų partiją su sėkmingais rinkimais. Ši žinia mane maloniai nudžiugino, todėl leiskite Jums palinkėti sėkmingo ir efektyvaus Vyriausybės formavimo“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Abiejų šalių premjerai sutarė jau netrukus – balandžio 10 dieną – pasimatyti Vilniuje vyksiančiame neformaliame Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų susitikime ir drauge su Latvijos premjere aptarti visoms trims valstybėms rūpimus klausimus. 2015 metais Baltijos Asamblėjai ir Baltijos Ministrų Tarybai pirmininkauja Lietuva.

Rinkimų rezultatai sudavė smūgį Centro partijai, siejamai ryšiais su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Ši partija pelnė 24,8 proc. rinkėjų palaikymą ir užsitikrino 27 vietas.

„Pro Patria“ ir „Res Publica“ sąjunga rinkimuose pelnė 13,7 proc. ir užsitikrino 14 vietų parlamente. Dvi naujos partijos – Estijos liaudies partija ir Laisvoji partija – perlipo reikiamą 5 proc. barjerą. Liaudies partija užsitikrino 7 vietas parlamente, o Laisvoji – 8.

Be kita ko, šiemet estai pirmą kartą savo balsą galėjo atiduoti internetu. Tą padarė net 176 491 rinkėjas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė