Seime atidaroma tautodailininko Albino Šileikos prieverpsčių-verpsčių paroda (2)

A.Sileikos paroda Seime_ FB foto

A. Šileikos prieverpsčių paroda Seime | facebook.com nuotr.

Nuo kovo 2 d. iki kovo 30 d. Seime II rūmų parodų galerijoje atidaroma Utenos rajono tautodailininko, Utenos apskr. VPK policininko A. Šileikos medžio dirbinių prieverpsčių-verpsčių paroda ir Lietuvos dailininkų sąjungos nario, vitražisto Nerijaus Baublio šešių klasikinių vitražų valstybingumo tema paroda.

Kovo 12 d. 14.00 val. vyks susitikimas su parodų autoriais. Seimo darbo valandomis galerija atvira lankytojams.

Albinas Šileika nuo pat vaikystės mėgo medį bei staliaus darbus. Ypač patiko meistrauti bei kurti iš medžio dirbinius – rankšluostines, prieverpstes.  Tautodailininkas didžiąją savo laisvalaikio dalį skiria sukurtų medžio dirbinių parodų organizavimui visoje Lietuvoje. Taip pat veda edukacinius užsiėmimus vaikams, bendruomenės nariams.

„Medžio drožyba tai senas amatas, ir tik nuo mūsų pačių priklauso kiek mes galime tęsti senasias tradicijas išlaikant tautinį paveldą bei jo autentiškumą. O pati kūryba tai atgaiva sielai, ir senųjų amatų puoselėjimas“, – sako Albinas Šileika.

Prieverpstė – tai iš natūralaus medžio pagaminta verpimo ratelio sudėtinė dalis. Prie jos būdavo pritvirtinamas verpiamos vilnos ar linų kuodelis. Prieverpstė visuomet būdavo puošiama įmantriais bei įvairiais raižinių motyvais.

„Šiais laikais prieverpstės tapo solidaus bei išskirtinio namų interjero dalis, o taip pat unikali dovana išrinktajai, draugui, pažįstamui, verslo partneriui arba kaip unikalus rankų darbo suvenyras iš Lietuvos užsienyje gyvenantiems draugams. Yra sakoma, kad pas ką namuose yra prieverpstė, tiems namams ji nešą ramybę, darną ir laimę“, – apie unikalius savo darbus pasakoja Albinas Šileika.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė