Taika – visos tarptautinės bendruomenės rūpestis (0)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Čilėje susitiko su Jungtinių Tautų (JT) Generaliniu Sekretoriumi Ban Ki-mūnu. Susitikime aptarta saugumo situacija Ukrainoje, regione ir Baltijos šalyse, žmogaus teisių padėtis Kryme ir kitose teroristų užimtose Ukrainos teritorijose, moterų teisių ir lyčių lygybės problemos.

Lietuva jau antrus metus yra nenuolatinė JT Saugumo Tarybos narė ir aktyviai prisideda sprendžiant strateginius globalaus saugumo klausimus. Šiemet gegužės mėnesį Lietuva antrą kartą pirmininkaus Saugumo Tarybai.

Lietuvai pirmininkaujant Saugumo Tarybai 2014 m. vasarį pirmą kartą iškeltas klausimas dėl prieš Ukrainą vykdomos agresijos. Nuo praėjusių metų pradžios Saugumo Taryboje Ukrainos klausimas keltas 30 kartų. Lietuvos iniciatyva sušaukta 10 Saugumo Tarybos posėdžių dėl padėties Ukrainoje.

Šalies vadovė pabrėžė, jog Saugumo Taryboje susidarė absurdiška situacija – jos nuolatinė narė Rusija vykdo atvirą agresiją prieš kitą Jungtinių Tautų narę Ukrainą, okupuoja jos teritoriją, laužo tarptautines sutartis ir savo veiksmais kelia grėsmę globaliai taikai ir saugumui.

„Tarptautinė bendruomenė turi siųsti aiškią žinią, kad smerkia Rusijos veiksmus Ukrainoje ir ragina laikytis Minsko paliaubų. Rusija privalo vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus ir nutraukti agresiją prieš Ukrainą. Taika – visos tarptautinės bendruomenės rūpestis“, – sakė Prezidentė.

Vasario 17 d. Saugumo Taryba patvirtino rezoliuciją, kuria visos pusės raginamos įgyvendinti Minske sutartų priemonių paketą ir išsakoma parama Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Šių metų pradžioje taip pat priimti du Saugumo Tarybos pareiškimai, kuriais griežtai smerkiami išpuoliai ir smurtas prieš civilius gyventojus Ukrainos Rytuose.

Prezidentė su JT vadovu aptarė ir galimą JT taikdarių palaikymo misijos Rytų Ukrainoje poreikį.

Šalies vadovė taip pat informavo Generalinį Sekretorių, jog teisės viršenybė, moterų ir vaikų apsauga ginkluotų konfliktų zonose, atsakomybė už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, kova su tarptautinės teisės pažeidimais ir nelegalia prekyba ginklais išlieka svarbiausiais Lietuvos prioritetais Saugumo Taryboje.

Susitikime kalbėta ir apie moterų lyderystės skatinimą, priemones, kaip įtraukti moteris į sprendimų priėmimo procesą, paskatinti jas aktyviau reikštis politiniame, ekonominiame, mokslo ir visuomeniniame gyvenime.

Pasak Prezidentės, praėjus 20 metų po Pekino deklaracijos – pirmosios globalios strategijos, kaip įtraukti moteris ir politinių sprendimų priėmimą, pasiekta neblogų rezultatų. Vis daugiau moterų įsitraukia į politinę veiklą. Pasaulyje dvigubai padaugėjo moterų parlamentarių. Lietuvoje moterų parlamentarių skaičius išaugo 3 kartus. Daugėja vadovaujančių valstybėms ir jų vyriausybėms moterų. Tačiau nepaisant pažangos būtina toliau skatinti moterų lyderystę, ieškoti naujų priemonių sprendžiant lyčių lygybės problemas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė