Vilniuje varžosi geriausi kavos žinovai (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šį savaitgalį vyksta „Kavos kultūros dienos“ – didžiausias  kavos kultūros renginys Lietuvoje. Kasmet „Kavos kultūros dienose“ apsilanko daugiau nei 20 tūkst. žmonių.

Svarbiausia šventės dalis, kaip ir kasmet, atviros Lietuvos kavos virėjų varžybos. Dalyviai varžosi trijose rungtyse – kavos ruošimo, kavos ragavimo ir Latte art čempionatuose. Besivaržantys savo pasirodymui turi rasti kavą, pasižyminčią išskirtiniu skoniu ir aromatu. Ją paskrudinti ir prieš pasirodymą paruošti taip, kad plikoma ji idealiai atskleistų visas savo skonio savybes.

Pasiruošimas šiam įvykui trunka daugiau negu pusę metų – ieškoma ir ruošiama išskirtinė kava, galinti nustebinti visko mačiusius teisėjus. Pasirodymo metu, dalyviai pasakoja savo kavos istoriją, jos išskirtinumą ir kelią iki pat puodelio. Taigi, kavos menas yra ne tik paruošti gerą kavą, bet ir ją pristatyti, sekti kavos pasaką, teigia Violeta Masteikienė, Kavos Kultūros dienų rengėja.

Lietuvos ypatingos kavos asociacijos prezidentas Darius Vėželis šį renginį vadina profesionalumo kalykla.

Greta čempionato vyks daugybė renginių, skirtų kavos mėgėjams. Bus kviečimi paragauti ką tik iš plantacijų atvežtos skirtingų rūšių kavos, patyrę virėjai mokys ypatingą kavą pasidaryti ir namuose.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė