Rusija išsiuntė Lietuvai notą dėl ginklų Ukrainai tiekimo (2)

Rusijos ambasada Lietuvoje | lithuania.mid.ru nuotr.

Rusijos ambasada Lietuvoje | lithuania.mid.ru nuotr.

Rusijos ambasada Vilniuje šiandien, vasario 27 dieną, išplatino žinią, jog Maskva Vilniui siunčia protesto notą dėl ginklų tiekimo Ukrainai.

„…Diskusijų, vykusių po rezoliucijos Nr. 2202 priėmimo Jungtinių Tautų Saugumo taryboje, metu Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų faktiškai pripažino faktą, kad Vilnius Ukrainai tiekia ginklus ir šaudmenis. Rusijos URM atkreipia dėmesį, kad tai tiesioginis juridinių Lietuvos įsipareigojimų ginklų eksportui pažeidimas“, – rašoma ambasados pranešime.

Rusijos URM Lietuvai primena Europos Sąjungos teisės aktus, kurie ES šalims draudžia tiekti ginklus šalims, jei yra akivaizdi grėsmė, kad prekė, tiekiama eksportui, bus panaudota represijoms šalies viduje.

Taip Maskva primena savo poziciją, esą Ukrainos kariuomenė vykdo prievartą prieš šalies pietryčių gyventojus.

Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius LRT radijui sako, kad toks Rusijos žingsnis yra keistas, žinant, kad pati Rusija apginkluoja Rytų Ukrainos žemes užgrobusius kovotojus.

L.Linkevičius neneigia, kad Ukrainai teikiama karinė pagalba iš Lietuvos, tačiau tai nėra konfliktą Rytų Ukrainoje lemianti parama.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė