Pilietiškumo diena Vilniaus bastėjoje ir palinkėjimai Lietuvai (0)

LDS dailininku sajunga logotipasVasario 28 d. Lietuvos dailininkų sąjunga kviečia visus laisvę mylinčius žmones į tapybos akciją, kuri vyks Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje.

Dailės ir pilietiškumo akcija bastėjoje „Laisvė – tai mes“ skirta Lietuvos valstybingumo ir nepriklausomybės šventėms paminėti.  Jau savaitė 17 profesionalių dailininkų bastėjoje kuria tapybos darbus tema „Laisvė – tai mes“. Menininkai Romualdas Balinskas, Ričardas Bartkevičius, Ramūnas Čeponis, Algimantas Černiauskas, Saulius Dastikas, Kunigunda Dineikaitė, Tadas Gindrėnas, Evaldas Grinius, Aistė Kirvelytė, Meda Norbutaitė, Giedrė Riškutė Kariniauskienė, Vytautas Poška, Raimondas Savickas, Marius Strolia, Aleksandras Vozbinas, Ričardas Zdanavičius, Lina Žvirblytė

itin didelio formato drobėse pasakoja kas jiems asmeniškai yra laisvė, kodėl ji yra pamatinė vertybė, perteikia jautrius tautos išgyvenimus ir primena, kad laisvė – labai trapi.

„Laisvė – tai moralė, sąžiningumas, dora, darbas, didžiulė privilegija patiems spręsti, kaip tvarkyti savo gyvenimą. Labai svarbu nepamiršti kiek mūsų protėviai, mes patys paaukojome ir savaip aukojame kasdien dėl laisvės. Svarbu žinoti kokiais norime tapti, kad mūsų tautos auka nenueitų veltui, kad galėtume ištarti: „Gyvename tokioje Lietuvoje, apie kurią svajojome, gyvename laisvoje Lietuvoje. Nes Laisvė – tai mes“, – apie dailės ir pilietiškumo akciją sakė jos sumanytoja ir organizatorė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.

Vasario 28 dieną nuo 12 iki 16 valandos menininkai į bastėją kviečia atvykti savo kolegas, draugus, politikus, verslininkus, studentus ir moksleivius, visus vilniečius bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus į atvirų durų dieną. Čia organizuojama atraktyvi tapybos akcija visiems mylintiems laisvę. Tapyti galės visi norintys.

Pirmuosius palinkėjimus tapybiniais potėpiais Lietuvai dedikuos Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai Emanuelis Zingeris, Rimvydas Valatka, Petras Vaitiekūnas, Vytautas Plečkaitis, Stasys Kašauskas, Algirdas Kumža, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, politologas Raimundas Lopata, kiti žinomi šalies žmonės.

Tapyba „gyvai“ – tęsis  iki kovo 10 d. Visi norintys ant paruoštų stendų galės palikti savo palinkėjimus Lietuvai – bendrai sukurtus kūrinius. Parodą, skirtą Nepriklausomybės 25-sioms metinėms paminėti galima lankyti iki balandžio 1 dienos.

VIETA: Bokšto gatvė 20,

Vilniaus gynybinės sienos bastėja (tel. nr. 85 2612149)

Bastėjos darbo laikas nuo 10.00 val.  iki 18.00 val.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė