Lietuvos apgyvendinimo įstaigas pernai labiausiai džiugino turistai iš Izraelio, Ukrainos, Japonijos, Latvijos ir JAV (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lietuvos apgyvendinimo įstaigose pernai apsistojo 2,4 mln. turistų, 8,2 proc. daugiau nei 2013 m. Užsienio turistų skaičius šalies apgyvendinimo įstaigose 2014 m. ūgtelėjo iki 1,3 mln., vietinių turistų skaičius viršijo 1 mln.

Iš trijų Baltijos šalių praėjusieji metai buvo itin sėkmingi Latvijos turizmui. Manoma, kad turistus į Latviją viliojo pernai Rygoje vykę Europos kultūros sostinės renginiai. Atvykstamasis turizmas Latvijoje augo 14,5 proc., Lietuvoje 7,7 proc., Estijoje 2,2 proc.

Vietinis turizmas augo visose trijose Baltijos šalyse: Latvijoje 13,2 proc., Lietuvoje 8,8 proc., Estijoje 6,1 proc.

Turistų srautai iš Rusijos pernai krito visose trijose Baltijos valstybėse. Latvijoje rusų turistų sumažėjo 4,1 proc., Estijoje 9,6 proc. Lietuvoje pasitvirtino išankstines Valstybinio turizmo departamento prognozės – Rusijos turistų per 2014 m. sulaukėme 8,8 proc. mažiau (ketvirtą praėjusių metų ketvirtį rusų turistų mažėjimas Lietuvoje siekė 19,7 proc.).

„Pasitvirtino išankstinės prognozės, kad Rusijos turistų praradimus kompensuos srautų pakilimas iš kitų svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų bei kaimyninių Baltijos šalių. Pirmajame TOP 10-uke iš pačių svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų krito Rusija ir Lenkija (-7,7 proc.), o didžiausiu augimu pasižymėjo Ukraina (+65,2 proc.), Latvija (+25,9 proc.), JAV (+24,8 proc.) ir Italija (+16,9 proc.). Mus taip pat labai džiugina Vokietijos ir Estijos rezultatai. Iš Vokietijos pernai sulaukėme 9,1 proc. daugiau turistų, iš Estijos 13 proc. daugiau, o štai JAV pirmą kartą išsiveržė į svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų dešimtuką. Nesumažėjo bendras turistų skaičius ir iš Rytų rinkų: augo ne tik Ukrainos, bet ir Baltarusijos rinka (+15,9 proc.),“ – apžvelgdama praėjusių metų turizmo rodiklius sako Valstybinio turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Antrajame dešimtuke didžiausiu augimu pasižymėjo Izraelis – turistų iš šios šalies sulaukėme net dukart daugiau nei 2013 m. Antri pagal augimą – japonai (+44,1 proc.). Turizmas iš Norvegijos augo 14,4 proc., iš Švedijos 11,6 proc., iš Ispanijos 8,6 proc., iš Prancūzijos ir Danijos beveik po 7 proc.

Kategorijos: Baltų žemėse, Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė