A. Aksomaitis. Ką rinktis? (6)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šį sekmadienį rinksimės savivaldybių valdžią. Nors Lietuvoje savivaldybės turi mažiau galių, nei daugelyje Europos šalių, tai – pirma valdžios institucija, su kuria susiduria žmogus. Savivaldybė sprendžia daugelį ūkinių klausimų, o tam tikrais atvejais ir vertybinius klausimus. Peržvelkime pagrindinius sąrašus ir kandidatus, keliamus politinių partijų.

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Gražus pavadinimas, gražūs šūkiai. Daug kalbama apie patriotizmą, dorybes ir šeimą. O kaipgi darbai?

TS-LKD keletą kartų vadovavo sostinės savivaldybei – jai atstovavo merai Alis Vidūnas, Rolandas Paksas, Vilius Navickas ir Raimundas Alekna. Visą tą laiką vilniečių ir svečių akis raižė paminklai sovietų okupantų kariams ir kolaborantams. Sustiprėjus antikremlinėms nuotaikoms jų nukėlimas tapo vienu šios partijos rinkiminių šūkių. Prisiminė?

TS-LKD – pirmoji partija Lietuvoje, įteisinusi homoseksualistų propagandinius maršus. Pirmas toks įvyko palaiminus TS-LKD merui V. Navickui. Valdant šiam merui kilo korupcijos skandalas, kai savivaldybės kontrolierius iš tos pačios partijos paviešino mero piktnaudžiavimą tarnyba, reikalaujant praleisti partijai palankius sprendimus, o varžovų siūlymus – blokuoti. Partija iš savo gretų pašalino… kontrolierių.

TS-LKD Vilniaus sueigos vadovas Mantas Adomėnas siekė sostinėje sudaryti koaliciją su Kremliui palankia Lietuvos Lenkų rinkimų akcija. Tam pasipriešinę partijos nariai net šalinti iš partijos. Ar dabar šios partijos nuostatos pasikeitė? Vargu. Pagaliau, TS-LKD – partija, kurios jaunimas atvirai tyčiojasi iš tautiškumo ir Lietuvos laisvės kovotojų. Dabar šie jaunuoliai – rinkimų kandidatų sąrašuose.

„Tvarka ir teisingumas“ – dar vienas gražus pavadinimas. Deja, Pagėgių savivaldybėje, kur viešpatauja šiai partijai atstovaujanti Komskių šeimyna, vienas kitą seka korupcijos skandalai. Nejau perkelsime tai į kitas savivaldybes? Sostinės sąrašo lyderis Petras Gražulis daug kalba apie šeimos vertybes ir jų gynybą, tačiau pats sužlugdė Konstitucijos pataisą, garantavusią šeimos apsaugą nuo iškrypėlių pretenzijų. O štai jų Seimo narė Ona Valiukevičiūtė stumia Lietuvoje taip vadinamą juvenalinę justiciją, kuri įteisintų vaikų grobimą ir šeimų ardymą.

„Tvarkos ir teisingumo“ partneriai jau daugelį metų – Lietuvos  lenkų rinkimų akcija (LLRA). Vien to užtektų susimąstyti kiekvienam lietuviui patriotui. Ar laimėjus rinkimus kas nors pasikeistų? Vargu.

„Lietuvos sąrašo“ partijai vadovauja Darius Kuolys, daugelį metų dirbęs su žinomu globalistų veikėju, stambiu tarptautiniu aferistu Džordžu Sorošu. D. Kuolys sužlugdė Lietuvoje tautinės mokyklos koncepciją, organizavo perversmą prieš jos šalininką, švietimo ministrą, akademiką Zigmą Zinkevičių. „Lietuvos sąrašo“ Nr. 2 ir kandidatas į sostinės merus Naglis Puteikis savo laiku sutrukdė nukelti sovietų okupantų stovylas ir tuo ligšiol didžiuojasi, o praeitais metais pareiškė paramą homoseksualistų partnerystėms. Tai – vartai į šeimą.

Valstiečių ir žaliųjų lyderė sostinės savivaldybės rinkimuose Virginija Vingrienė atvirai pritaria homoseksualistų paradams, o sąrašo atstovas Linas Kranauskas – jų „šeimoms“, net su teise įsivaikinti. Pabrėžtina, jog kol kas tokia situacija – tiktai Vilniuje, kitose savivaldybėse valstiečių sąrašuose ir tarp kandidatų panašios nuostatos nėra aptiktos. Netgi priešingai, atskirose savivaldybėse šios partijos sąrašai telkia padoriausius ir patikimiausius žmones.

Liaudies partijos sąrašuose taip pat rasime padorių žmonių, bet verta priminti, jog tai – vienintelė partija, oficialiai bendradarbiaujanti su Vladimiro Putino partija „Vieningoji Rusija“.

Socialdemokratų sąrašas sostinėje kaip niekad gausus žydrosios propagandos veikėjų – jame žygiuoja Margarita Jankauskaitė ir pats jaunųjų homoseksualistų vadas Artūras Rudomanskis. Jei kas mano, jog šis sąrašas puoselės bent jau socialinį teisingumą – lai pasižiūri į Seimo ir vyriausybės darbus – juk čia pirmaisiais smuikais griežia socialdemokratai. Ligšiol tebelaukiama progresinių mokesčių oligarchams ir minimalių pajamų fiksavimo pagal vidurkį.

Darbo partijos atveju galima prisiminti, jog ši partija labiausiai siejama su balsų pirkimu, o teistų kandidatų jos sąrašuose – daugiausiai. Šios partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho įmonės išgarsėjo atlyginimais vokeliuose. Jei reiktų įvardyti kriminalinę partiją Nr. 1, pretendentai vargiai rastų lygiaverčių konkurentų.

Liberalų sąjūdžio lyderis sostinės savivaldybės rinkimuose Remigijus Šimašius atvirai pasisako prieš paminklus Lietuvos valstybės kūrėjams ir už gėles ant lietuvių genocido vykdytojų – Armijos Krajovos banditų – paminklų. Jei kas tikisi, jog liberalai sustiprins verslą – užteks prisiminti jų indėlį į „naktinę mokesčių reformą“, sužlugdžiusią smulkųjį verslą ir sunaikinusią daug darbo vietų. Na, o kalbant apie kitą liberalų partiją – Laisvės sąjungą – viską pasako du žodžiai: Abonentas ir „Rubikonas“. Norite dar didesnių mokesčių už šildymą, o gal savo mokesčiais išlaikyti savivaldybės biurokratų verslus – būtinai balsuokite už šią partiją.

Išeitų, jog patikimiausias pasirinkimas – tautinės, patriotinės, socialiai teisingos jėgos, kurių žodžius atitinka jų darbai. Vilniuje, Klaipėdoje ir Pasvalyje tai – Tautininkų sąjunga, Nr. 6. Tautininkai pasisako už dorą – ir būtent jie nuosekliausiai rėmė tiek Konstitucijos pataisą, gynusią šeimą, tiek Nepilnamečių apsaugos įstatymo redakciją, gynusią jaunimą nuo iškrypimų propagandos. Tautininkai pasisako už lietuvybę – ir būtent jie išsaugojo valstybinės kalbos statusą lietuvių kalbai. Tautininkai pasisako už socialinį teisingumą – tai jie Seime pareikalavo susieti minimalias pajamas su vidurkiu.

Palangoje ir Varėnoje tautininkai žengia Centro partijos sąrašuose – Nr. 16. Šiaulių mieste ir rajone – valstiečių sąrašuose, Nr. 13. Panevėžyje – visuomenininkų sąraše su Povilu Urbšiu, Nr. 18.

Kauno rajone ir Pagėgių savivaldybėje Tautininkų sąjunga savo kandidatų nekelia, bet čia taip pat yra, iš ko rinktis: Kauno rajone – „Jaunosios Lietuvos“ sąrašas Nr. 17, o Pagėgiuose – žymaus vietos kovotojo su korupcija, Donato Jančaro vedamas sąrašas Nr. 9. Tiesa, tai – „Lietuvos sąrašo“ partijos sąrašas, bet čia nėra nei D. Kuolio, nei N. Puteikio.

Sekmadienį rinkimės atsakingai: už dorą ir šeimą, už tautą ir valstybę, už kultūrą ir darbą. Galbūt kitose savivaldybėse pasirinkimas mažesnis, bet visur yra. Jei nėra tautinių partijų ar komitetų – žiūrėkime į konkrečius žmones. Bet už įvardytus sąrašus liudija darbai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. balsuotojas:

  Šie faktai padės apsispręsti, nes mes greitai pamirštame ir patikime tais, kurie daugiausiai paėmė mūsų pinigų ir už juos prisikabino didelių plakatų visame Vilniuje bei kitur. Didžiosios partijos niekuo nesiskiria. Šiuo metu Seime socialdemokratų Seimo nariai Kirkilas ir Šiaulienė, padedant Sabatauskui, stumia Vardų – pavardžių įstatymą su lenkiškomis raidėmis, o praėjusioj kadencijoj tokį pat įstatymą buvo įregistravęs konservatorių pirmininkas Kubilius. Tautininkas G. Songaila, parengęs alternatyvų įstatymo projektą, apgynė pavardžių lietuvišką rašybą. Netikėkime gražiai pažadais – priminkime darbus.

 2. Rita:

  tik ne socdemus ir konservatorius , kurie kartu su liberalais , darbiečiais ir tvarkiečiais pardavė Lietuvą į eurozonos vergiją.
  Aš jau pasirinkau -balsavau už naują žmogų politikoje ir Puteikio judėjimą

 3. Marius:

  Čia kuris naujas? Ilgametis KVAD-o darbuotojas ir Seimo narys Naglis, ar švietimo ministras ir prezidento patarėjas Darius? Ne agitacija (tuolab kad šiandien ji – uždrausta), o tiesiog – klausimas pasitikslinimui 😉

 4. Trupmenas:

  Tautininkai, ar jums ne gėda vykdyti VSD projektą, juodinant Lietuvos sąrašą?

 5. Marius:

  Trupmenai:
  1. Ar išdrįsite įsivardyti tikru vardu ir pavarde?
  2. Kurioje vietoje parašytas melas?
  3. Dėl VSD – mažiau vaizduokite kovotojus su sistema, nes patys ne iš kur kitur atėjote 🙂
  P.s. O čia ne tūlas trolis Karčiauskas?

 6. Burba:

  Lietuvos Soroše, ar jums negėda vykdyti VSD-KGB projektą, nudrenuojant antisistemines jėgas į populistinius pseudogelbėjimo projektus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė