Vilniaus meno kolektyvų situacija įvertinta, kaip tragiška (audio) (0)

Lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

lrs.lt, O. Posaškovos nuotr.

Šiandien, vasario 26 dieną, Seime vykusioje Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario prof. Vytauto Juozapaičio spaudos konferencijoje „Dėl Vilniaus miesto meno mėgėjų kolektyvų situacijos“ buvo pabrėžta, kad Vilniaus m. savivaldybės kuruojamų meno kolektyvų situacija yra tragiška, o problemos tęsiasi metų metais.

„Nors yra įstatymas, globojantis UNESCO nematerialaus paveldo kultūros paminklą – Dainų šventę, kuris įpareigoja savivaldybes teikti materialinę paramą Dainų švenčių aprūpinimui ir meno kolektyvų išlaikymui, vadovų algoms ir panašiai. Tai labai buitiniai klausimai, kurių neišsprendę mes galime atsidurti labai keblioje situacijoje ir netekti savo labai brangaus turto – tai, ką žmonės sukuria laisvu nuo darbo metu, šįkart mes kalbame apie mėgėjų meno situaciją, kuri labai apgailėtinoje būklėje ir egzistuoja tik tų žmonių didelio entuziazmo dėka“, – sakė prof. V. Juozapaitis.

Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusio daugiamečio Dainų švenčių meno vadovo, Chorų sąjungos pirmininko prof. Vytauto Miškinio, Lietuva skiria mažiausią finansavimą Baltijos šalyse Dainų šventėms, o dėl to kaltas valdžios požiūris.

„Ne pačiai Dainų šventei trūksta pinigų, o judėjimui, kuris atveda prie jos“, – sakė prof. V. Miškinis. Jo teigimu, Estijoje bei Latvijoje savivaldybės labai rūpinasi meno kolektyvų situacija, tuo tarpu Lietuvoje to pasigendama. „Jeigu eitume tuo keliu kaip Latvija ir Estija, finansavimo prasme – reikalai labai pasitaisytų“, – kalbėjo Chorų sąjungos pirmininkas.

Lietuvos liaudies kultūros centro vadovas Saulius Liausa pažymėjo, kad Dainų šventės įstatymas labai aiškiai apibrėžia, kokia yra savivaldybės funkcija – t. y. būtent kolektyvų išlaikymas, tačiau daugelio pučiamųjų, kitų koncertinių kolektyvų vadovams savivaldybė net nemoka atlyginimų.

Jo teigimu, sostinėje labai populiarūs vaikų kolektyvai, didelė konkurencija papulti į „Liepaites“ ar „Ąžuoliuką“, tačiau savivaldybė netenkina vaikų ir tėvų poreikio bei lūkesčių.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys prof. Povilas Tamošauskas teigė, kad Vilniuje kultūros finansavimas yra labai menkas, tačiau biudžete lėšų rasti galima. Pasak jo, meno kolektyvams šiais metais Vilniaus m. savivaldybės biudžete numatyta 860 EUR, tad šią sumą padalinus 40 meno kolektyvų, metams vienam skiriama po 20 EUR. Tuo tarpu sostinės savivaldybė didžiules pinigų sumas skiria ypač brangiems projektams kaip „Air Lituanica“ ar „Vilnius veža“.

Klausykite spaudos konferencijos garso įrašą:

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė