Skelbiama, kad Ukrainos karinės pajėgos atitraukia sunkiąją ginkluotę (1)

Ukrainos krašto apsaugos nuotr.

Ukrainos krašto apsaugos nuotr.

Ukrainos Antiteroristinės operacijos pajėgos pradėjo sunkiosios ginkluotės atitraukimą nuo mūšių ruožo, kaip tai buvo susitarta per antrąjį Minsko susitarimą.

„Pagal vasario 12 dienos Minsko susitarimą, šiandien Ukraina pradeda 100 mm. ginkluotės atitraukimą“ – rašoma pranešime.

Kaip skelbia Ukrainos pusė, atitraukimas sunkiosios ginkluotės vyks visiškai prižiūrint Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO).

Pareiškime pabrėžiama, kad jei bus nesilaikoma Minsko susitarimų ir prasidės puolimas, ginkluotės atitraukimas sustos, o Ukrainos saugumo jėgos yra pasiruošusios apginti savo šalį.

Jau kelintą dieną iš eilės užgrobtų Ukrainos žemių kovotojai žurnalistams rodo atitraukiantys sunkiąją ginkluotę, kaip numatyta Minsko susitarimu. Net kelios vilkstinės užfiksuotos judančios sienos su Rusija link.

Teroristai, save vadinantys sukilėliais, skelbiasi nuo ugnies linijos atitraukę 400 karinės technikos vienetų. Šis pareiškimas sukėlė visuomenės dėmesį. Internete vienbalsiai klausiama, iš kur pas „šachtininkus ir traktorininkus“ (taip juos yra įvardinęs Rusijos prezidentas V.Putinas) tiek karinės technikos? Ar jos galima nusipirkti artimiausioje parduotuvėje?

Tiesa, ESBO atstovai vis dar nėra įleidžiami tam, kad patvirtintų šį atitraukimo veiksmą.

Ukrainos karinių pajėgų apšaudymas pastebimai sumažėjo, pastarąją parą apsieita be Ukrainos karių žūties.

Vakarai griežtai įspėjo Rusiją ir jos remiamus kovotojus, kad Mariupolio miesto puolimas kardinaliai pakeis padėtį ir susilauks liūdnų pasekmių.

NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas sukritikavo JAV

NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas pripažino, kad dabartinė sistema, kai Amerikos kariai tik trumpam atvyksta į Baltijos šalis, negali užtikrinti ilgalaikio saugumo. Generolas Filipas Bredlovas Jungtinių Valstijų parlamentarams sakė, kad Baltijos šalims kilusi destabilizavimo grėsmė. Jis taip pat netiesiogiai kritikavo paties prezidento Barako Obamos politiką – esą ji nestabdo Vladimiro Putino, ir jis Ukrainoje kariaus, kol pasieks savo tikslus.

„Rusija akiplėšiškai meta iššūkį taisyklėms ir principams, kurie dešimtmečius buvo Europos saugumo pamatas. Iššūkis yra globalus, o ne regioninis. Ir ilgalaikis, o ne laikinas“, – teigia F.Bredlovas.

Šie žodžiai – iššūkis jos paties viršininkui, prezidentui B. Obamai, kuris pernai sumenkino Rusiją kaip regioninę valstybę, o šiemet net kelis kartus pasigyrė, kad jo politika veikia: esą Rusijai skaudžiai kanda ekonominės sankcijos.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė