Lietuvos URM pasmerkė N.Savčenko neteisėtą sulaikymą ir kalinimą (0)

N.Savčenko | sustabdyta vaizdo akimirka

N.Savčenko | sustabdyta vaizdo akimirka

Vasario 26 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pareiškimą kuriuo griežtai pasmerkė Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės Nadeždos Savčenko ir kitų Ukrainos piliečių neteisėtą sulaikymą ir kalinimą Rusijos Federacijoje.

Pareiškime rašoma: „Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Ukrainos karinių oro pajėgų lakūnės Nadijos Savčenko ir kitų Ukrainos piliečių neteisėtą sulaikymą ir kalinimą Rusijos Federacijoje.

Atkreipiame dėmesį, kad N. Savčenko teisėtų atstovų teigimu, jos sveikatos būklė dėl ilgalaikio badavimo yra labai pablogėjusi ir jai būtina tinkama medicininė pagalba ir priežiūra.

Raginame Rusijos valdžios ir teisėsaugos institucijas gerbti žmogaus teises ir atsakingai vykdyti savo tarptautinius įsipareigojimus šioje srityje, nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvinti N. Savčenko bei kitus Rusijos Federacijos teritorijoje neteisėtai laikomus Ukrainos piliečius ir sudaryti jiems sąlygas grįžti į tėvynę.

Rusijos teismas nusprendė palikti Nadiją Savčenko už grotų. Prieš 75-as dienas paskelbusi bado streiką lakūnė sako, kad neišgyvens iki proceso pradžios, numatomos gegužę.

Europos Sąjunga savo ruožtu pareiškė, kad Rusijai tenka atsakomybė už trapią moters sveikatą, o paleidimas atitiktų Minsko susitarimus. 33-ejų sraigtasparnio pilotė, prisijungusi prie savanorių dalinio, kaltinama per mūšį prie Luhansko prisidėjusi prie dviejų Rusijos žurnalistų žūties. Ją pagrobė Ukrainos žemes užėmę teroristai, pervežė per sieną ir atidavė Rusijos saugumui.

Nors Minske Ukrainos prezidentas sakė, kad ji patenka tarp karo belaisvių, kuriais turi būti pasikeista, Maskva atsisako ją paleisti. Praėjusią savaitę ją aplankė Vokietijos gydytojai, tačiau nieko nepranešė“.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė