Trys partijų kandidatų sąrašai prilyginti jungtiniams (1)

balsadėžėVasario 25 dieną Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimu du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei vienas Lietuvos centro partijos kandidatų sąrašas prilyginti jungtiniams sąrašams. Šių sąrašų kandidatai tarybos narių mandatų gaus, jeigu surinks daugiau kaip 6 proc., o ne 4 proc. rinkėjų balsų.

 

Tokį statusą įgijo du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatų sąrašai, iškelti Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybėse, bei Lietuvos centro partijos (LCP) sąrašas Palangos savivaldybėje.

Patikrinus visus 415 kandidatų sąrašų, kuriuos iškėlė politinės partijos, nustatyta, kad LVŽS ir LCP kandidatų sąrašuose yra ir kitų partijų narių. Visuomeninių rinkimų komitetų kandidatų sąrašai nebuvo tikrinami, nes rinkimų barjeras, 6 ar 4 procentai, nuo komiteto iškelto kandidatų sąrašo narių partiškumo nepriklauso.

Į Šiaulių mieste iškeltą LVŽS kandidatų sąrašą įtraukti 24 asmenys, iš kurių septyni yra minėtos partijos nariai, trys – Tautininkų sąjungos, vienas – LCP, o likusieji jokiai partijai nepriklauso.

Šiaulių rajone tarp 50 kandidatų yra 15 LVŽS narių, po vieną Tautininkų sąjungos ir partijos „Lietuvos sąrašas” narį, kiti – nepartiniai.

Palangoje LCP yra iškėlusi 14-os kandidatų sąrašą, į kurį įrašyti penki šios partijos nariai, tiek pat nepartinių ir po vieną asmenį, priklausantį Tautininkų bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoms ir Žemaičių bei Pensininkų partijoms.

Pagal Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, jungtiniam sąrašui yra prilyginamas partijos kandidatų sąrašas, jeigu jame yra du ir daugiau kandidatų, priklausančių kitai partijai ar kitoms partijoms.

Kas pasikeičia, kai partijų kandidatų sąrašai prilyginami jungtiniams?

Tokiu atveju, skirstant savivaldybės tarybos rinkimų mandatus, partijų jungtinis arba jam prilygintas kandidatų sąrašas mandatų galės gauti tiktai tuomet, jeigu už tokį sąrašą balsavo ne mažiau kaip 6 proc. (vietoj kitiems sąrašams nustatyto  4 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Po keturių dienų, kovo 1-ąją, Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. 60-tyje savivaldybių bus išrinkti 1 524 tarybos nariai, įskaitant 60 merų. Pirmąkart Lietuvos istorijoje merai bus renkami tiesiogiai.

Kandidatų sąrašuose – 15 149 asmenys, dėl mero postų varžysis 434 kandidatai. Kai kuriose savivaldybėse renkant merus, jeigu balsai pasiskirstys tarp kandidatų ir niekas iš karto nebus išrinktas meru, prireiks papildomo balsavimo, kuris numatytas kovo 15 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė