R. Masiulis sako, kad Lietuva yra pasirengusi iš JAV pirkti SGD (2)

R.Masiulis ir E.Monizas | L.Segerso nuot.

R.Masiulis ir E.Monizas | L.Segerso nuot.

Energetikos ministras Rokas Masiulis vasario 24 d. Vašingtone susitikęs su JAV energetikos sekretoriumi Ernestu Monizu patvirtino Lietuvos pasirengimą įsigyti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) iš karto, kai tik JAV kompanijos pradės jas eksportuoti.

„Kuo daugiau alternatyvų turėsime, tuo geresnę kainą galėsime užtikrinti savo vartotojams“, – po susitikimo kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.

Su JAV energetikos kompanijomis Lietuvos atstovai jau yra pradėję derinti sąlygas, kad JAV pradėjus SGD eksportą dujos iškart galėtų keliauti ir į Lietuvą. Tai galėtų atsitikti jau po metų.

Lietuva JAV prisistato ne kaip vienos nedidelės valstybės dydžio rinka, o kaip didesnės regioninės rinkos dalis. „SGD eksportuotojams galime pasiūlyti per Klaipėdos terminalą pasiekti ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos, o nuo 2019 metų – ir Lenkijos bei Ukrainos vartotojus“, – pabrėžė R. Masiulis.

Susitikime Vašingtone E. Monizas taip pat domėjosi Klaipėdos SGD terminalo veikla, aptartas energetinis saugumas, kuriam JAV skiria ypatingą dėmesį. R. Masiulis pristatė įgyvendinamus projektus, kurie didina Lietuvos ir regiono energetinį saugumą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė