Ar bus uždrausta diskriminuoti religines mažumas? (video) (8)

seimas-religija-j.vaiskuno-koliazas-K100

Ar bus uždrausta diskriminuoti religines mažumas? | Alaks.lt, J. Vaiškūno koliažas

Vasario 25 d., trečiadienį, 10 val. Seime, Seimo Konstitucijos salėje vyko apskritojo stalo diskusija apie religinių mažumų bendruomenes Religinių mažumų vieta šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje: nematomos ir/ar nepažįstamos?

Tiesioginę transliaciją žiūrėkite ČIA (transliacija baigta, žr. vaizdo įrašą).

Šį renginį rengia Seimo narė Dalia Kuodytė, Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras.

„Renginyje bus keliami aktualūs klausimai apie religinių mažumų vietą šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje: kiek ir kokių religinių mažumų bendruomenių veikia šiandien, ar visos jos yra pažįstamos, kaip visuomenė vertina šias grupes, koks valstybės požiūris į religines mažumas, ar tikrai yra padaryta viskas, kad būtų užtikrintos religinių mažumų lygios galimybės šiuolaikinėje Lietuvoje“, – rašoma konferencijos rengėjų išplatintame pranešime.

Diskusijoje pranešimus skaitys: istorikė dr. Regina Laukaitytė (Lietuvos Istorijos institutas), sociologė dr. Milda Ališauskienė (Vytauto Didžiojo universitetas) teisininkas dr. Tomas Blinstrubis (Mykolo Riomerio universitetas).

„Manau, kad atėjo laikas religinių mažumų problemas spręsti parlamentiniu lygiu, siekiant užtikrinti lygias galimybes visoms religinėms mažumoms“, – sako Seimo narė D. Kuodytė.

Diskusijos rengėjai sako besitikintys, kad „profesionalus žvilgsnis į religinių mažumų vietą Lietuvos visuomenėje leis dar kartą pažvelgti į šių visuomenių grupių gyvenimą ir jį veikiančius istorinius, socialinius ir teisinius veiksnius, išdiskutuoti galimybes ateityje jį keisti“.

Į šią diskusiją registracija vyks iki vasario 24 d. Registruotis reikia  el. p. romute.urbanoviciene@lrs.lt.

Diskusijos programa [pdf]

Įdomu ar Seimo Žmogaus teisių komitetas iš tikrųjų turi ketinimų imtis spręsti religijų lygiateisiškumo Lietuvoje klausimą ar tik nori dar vienu renginiu padėti pliusiuką diskusijų temų sąraše.

Kaip žinia Lietuvoje nors ir nėra valstybinės religijos, tačiau pagal dabar galiojantį Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymą religijos yra skirstomos pagal „valstybės pripažinimo lygį“.

Aukščiausia praba suteikta religinėms bendruomenėms ir bendrijoms įstatymiškai tituluotoms „valstybės pripažintos tradicinės“, toliau rango žemėjimo tvarka seka – „vastybės pripažintos (netradicinės)“, dar žemiau – kitos (vasltybės nepripažintos) religinės bendrijos. Parodoksalu tai, kad „valstybės nepripažintos religinėmis bendrijomis“ yra juridinio asmens statusą turinčios organizacijos. Jos registruotos Respublikos Teisingumo  ministerijoje, tačiau, pasirodo – juridinio asmens statusas nėra pagrindas būtų valstybės pripažinta organizacija…

Na, o pačiame žemiausiame lygmenyje pasilieka Teisingumo ministerijoje neregistruoti ir jokių juridinio asmens teisių neturintys religiniai judėjimai ir būreliai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Religija, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė