A. Butkevičius: tendencijos rodo, kad kova su šešėline ekonomika nėra kova su vėjo malūnais (0)

Algirdas Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį dalyvavo pasitarime su atsakingų institucijų atstovais dėl kovos su šešėline ekonomika. Pasak premjero, akivaizdžios teigiamos tendencijos, o dar geresnių rezultatų bus galima pasiekti Seimui apsisprendus dėl nemažo skaičiaus įstatymų projektų, skirtų kovai su „šešėliu“.

„Pateikta informacija rodo, kad kova su šešėline ekonomika nėra kova su vėjo malūnais, kaip kai kas mėgsta sakyti. Keturi skirtingi tyrimai parodė, kad kova su šešėliu duoda teigiamų rezultatų. Profesoriaus Friedricho Schneiderio vertinimu, nuo 2013 iki 2014 metų šešėlinės ekonomikos mastas Lietuvoje sumažėjo procentu ir sudarė 27,1 proc. bendrojo vidaus produkto. Profesorius prognozuoja, kad šiemet „šešėlis“ Lietuvoje bus 25,8 proc., ir tikėtinas metinis 1.3 proc. šešėlinės ekonomikos masto mažėjimas būtų didžiausias tarp visų Europos Sąjungos šalių“, – sako Ministras Pirmininkas.

Pasak jo, geresnių rezultatų padėjo pasiekti Muitinės departamento pradėta taikyti kuro deklaravimo tvarka ir kuro išpylimo kontrolė.

„Siekiant didinti atsakomybę už kontrabandą ir nelegalią prekybą, parengti ir Seimui pateikti Baudžiamojo kodekso, Administracinių teisės pažeidimų, Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimų projektai. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurios labdaros ir paramos organizacijos, viešosios įstaigos dėl tam tikrų įstatymo spragų dalyvauja mokestinio sukčiavimo schemose, Seimui pateikti Viešųjų įstaigų įstatymo, Labdaros ir paramos fondų įstatymo projektai. Efektyviau kovodami su neteisėtu PVM nesumokėjimu, taikytume solidarią atsakomybę asmenims, kurie žinojo ar turėjo žinoti, kad apskaičiuota PVM suma nebus sumokėta. Seimas turės apsispręsti dėl visiems jau girdėto atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimo, turgaviečių administracijos atsakomybės didinimo. Mažinant nelegalaus darbo ir mokėjimų „vokeliuose“ mastą, parengtas Darbo kodekso pakeitimas, kuriuo numatoma atsakomybė darbdaviui ir pačiam darbuotojui. Priėmus sprendimus dėl šių projektų bus galima įgyvendinti tolesnį kovos su „šešėliu“ planą“, – sako premjeras.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė