Teatras kvies „žaisti“ Lietuvos istoriją (1)

Andrius-Ziurauskas-lrkm.lt

Andrius Žiurauskas | lrkm.lt nuotr.

Kauno valstybinis lėlių  teatras žiemą žada palydėti premjeriniu plastikos ir objektų teatro spektakliu „Molinis sapnas“. Drąsius kūrybinius sumanymus scenoje realizuoja spektaklio režisierius ir aktorius Andrius Žiurauskas, dailininkas Sergėjus Bocullo ir kompozitorius bei muzikos atlikėjas Artūras Sinkevičius.

Premjera „Molinis sapnas“ – tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakosiantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas.

Pagrindinis istorijos herojus – gatvės menininkas, pasitelkęs senuosius amatus ir šiuolaikines technologijas, „žais“ su vaikais Lietuvos istoriją nuo LDK susiformavimo iki šių laikų. Autentikos įspūdį scenoje sustiprins tam tikrą laikmetį reprezentuojančios lietuviškos melodijos, atliekamos etnokultūros mokytojo A. Sinkevičiaus.  Spektaklio metu atlikėjas groja net  15 skirtingų instrumentų.

Scenoje lipdomas molines istorijas žiūrovai turės galimybę matyti ir vaizdo projekcijoje.

Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija turėtų sudominti ir mokyklos slenkstį  jau peržengusius vaikus, ir  juos lydinčius suaugusiuosius.

„Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, netradiciškai, šmaikščiai, šiek tiek ironiškai,“ – žada kūrėjai.

„Molinio sapno“ premjera – vasario 21 d., 28 d., 12 val. kovo 21 d., 12 val.

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė