Pirmoji vilnos vėlimo paslapčių pamoka (video, nuotraukos) (1)

P1160933a-K100

Inga Samušienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vasario 21 d. Molėtų krašto muziejaus Etnografinėje sodyboje Kulionių kaime, šalia Observatorijos tradicinėje aukštaitiškoje pirkioje VVG  finansinės paramos dėka įrengtame amatų kiemelyje pirmą kartą vyko vilnos vėlimo amato pamoka „Šalta žiema šalin aina“. Protėvių kultūrą bei gyvenimo būdą pažinti Lietuvos jaunimo ramuvos ir gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“ į Žiemos stovykla sukviesti moksleiviai turėjo labai gerą progą susipažinti su įdomiu vilnos vėlimo amatu ir savo rankomis pabandyti pasidirbdinti dirbinių iš avių vilnos.

Patyrusių avių augintojų ir vilnos vėlimo meistrų iš Pelanių kaimo Ingos ir Kęsto Samušių vadovaujami moksleiviai beveik penkias valandas triūsę prie vėlimo darbų po to negalėjo atsidžiaugti savo darbo vaisiais. Kai kas nusivėlė žaislą, kilimėlį ar dėklą mobiliam telefonui, kai kas nusivėlė net ir patogias, šiltas šliures. Smagu buvo pajusti, kad iš tokio lengvo, padrikusio pluošto kruopščiai triūsiant galima savo pačių rankomis išlipdyti mielus, patvarius daiktus ir išeiti iš pamokos ne basomis o apsiavus puikiu savadarbiu avių kailio apavu…

Etnografinės sodybos amatų kiemelis visus metus rengia tradicinių amatų mokymus. Čia galima užsisakyti ne tik vilnos vėlimo, bet ir šiaudinių sodų pynimo bei kalendorinių švenčių rengimo pamokas. O šalia sodybos įrengtoje Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje nuolat vyksta ekskursijos, kurių metu moksleiviai ir suaugusieji turi progą susipažinti su senaisiais dangaus šviesulių stebėjimo būdais, kalendoriniais laiko skaičiavimais ir senuoju lietuvių Zodiaku.

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė