Prezidentė teikia įstatymų iniciatyvas Seimo pavasario sesijai (0)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Vasario 23 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo įtraukti į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę trylika įstatyminių iniciatyvų, kurios padės užtikrinti saugesnį, skaidresnį ir kokybiškesnį gyvenimą šalyje.

Valstybės vadovės siūlomos įstatyminės iniciatyvos yra nukreiptos į pasitikėjimo valstybės tarnyba didinimą, ekonomikos, teisės, socialinės apsaugos ir nacionalinio saugumo sritis.

Prezidentės Seimui pateiktos Valstybės tarnybos įstatymo pataisos užkirs kelią valstybės tarnautojų pasipinigavimui atliekant tiesiogines pareigas.

Tai užtikrins ir skaidresnį valstybės lėšų naudojimą.

Tarp antikorupcinių iniciatyvų – šiemet pasiūlytos Įmonių bankroto įstatymo pataisos, ginančios nemokių įmonių darbuotojų, valstybės ir kitų kreditorių interesus. Taip pat Prezidentės teiktos ir Seimo svarstymo laukiančios Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, įteisinančios kolegialų skundų dėl suėmimo nagrinėjimą galutinės instancijos teismuose.

Skaidri teismų ir kitų teisinių institucijų sistema – vienas esminių Prezidentės prioritetų. Todėl atsiliepiant į žmonių problemas, su kuriomis jie susiduria bendraudami su advokatais, notarais ir antstoliais, rengiamos įstatymų pataisos, kad teisinių profesijų atstovai būtų atsparūs korupcijai ir atitiktų aukščiausius nepriekaištingos reputacijos reikalavimus. Dabar šie reikalavimai yra kur kas žemesni nei jie keliami teisėjams.

Šalies vadovė taip pat teikia socialines problemas sprendžiančių iniciatyvų. Vienas iš siūlymų – keisti Transporto lengvatų įstatymą, kad kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems mokiniams būtų kompensuojamos kelionės išlaidos į neformaliojo vaikų švietimo ir ugdymo užsiėmimus. Valstybės kontrolės audito duomenimis vaikams iš atokesnių vietovių neformalusis švietimas yra sunkiai pasiekiamas.

Toliau stiprėjant priešiškai propagandai, Seimo neatidėliotino dėmesio laukia Prezidentės praėjusių metų pabaigoje pateiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos. Su Europos Sąjungos teise suderintos reguliavimo priemonės padėtų efektyviau užtikrinti nacionalinį saugumą. Nacionalinio saugumo interesų apsaugai taip pat skirtos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisos, kuriomis siekiama užkirsti galimybę valstybei ir žmonėms grėsmę keliantiems asmenims gauti leidimus gyventi Lietuvoje.

Priartėjusių savivaldos rinkimų kampanija išryškino organizuotos manipuliacijos apraiškas, todėl šalies vadovė taip pat teiks Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, kurios užkirstų kelią sukčiauti ir daryti neteisėtą įtaką rinkimų rezultatams.

Prezidentės spaudos tarnyba

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė