Pasirašytas susitarimas dėl NATO vadaviečių Lietuvoje (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Vasario 20 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė Lietuvos ir Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiosios vadavietės (SHAPE), ir Sąjungininkų pajėgų transformacijos vado vyriausiosios vadavietės (ACT) susitarimą, reglamentuojantį NATO vadaviečių Lietuvoje teisinį statusą.

Susitarimu reglamentuojami į Lietuvą atvykstančio NATO personalo ir šeimos narių privilegijos ir imunitetai, judėjimo ir buvimo Lietuvoje, naudojimosi transporto, medicinos ir kt. paslaugomis, vietos personalo įdarbinimo ir kiti klausimai.

Susitarimas papildo 1952 m. Paryžiuje pasirašytą protokolą dėl tarptautinių karinių vadaviečių, įsteigtų įgyvendinant Šiaurės Atlanto Sutartį, statuso, kurį Lietuvos Respublikos Seimas ratifikavo 2004 metais.

Papildomas susitarimas yra būtinas Lietuvoje jau veikiančių NATO tarptautinių vienetų statusui įtvirtinti ir sudaryti sąlygas tolesnei Lietuvos integracijai į NATO struktūras ir intensyvesniam tarptautiniam bendradarbiavimui.

Lietuvoje jau veikia NATO energetinio saugumo kompetencijos centras ir NATO ryšių bataliono perdislokuojamas ryšių ir informacinių technologijų modulis.

Šiemet Lietuvoje veiklą pradės NATO pajėgų integravimo vienetas (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU), kuriame tarnaus apie 40 karių iš skirtingų NATO šalių ir maždaug tiek pat iš Lietuvos, Šis NATO štabas bus atsakingas už Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų pajėgų pratybų organizavimą ir ryšio tarp jų ir NATO operacinių vadaviečių palaikymą.

Krašto apsaugos ministro pasirašytas dokumentas bus siunčiamas pasirašyti kitoms sutarties šalims – Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiajai vadavietei ir Sąjungininkų pajėgų transformacijos vado vyriausiajai vadavietei.

Visų šalių pasirašytą susitarimą turės ratifikuoti Lietuvos Seimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė