Lietuvos nacionaliniame muziejuje – jau trečioji primityviosios tapybos paroda (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaryta primityviosios tapybos paroda. Savarankiškai pradėję piešti dažniausiai jau būdami vyresnio amžiaus, šie tapytojai išsiskiria savitu pasaulio suvokimu.

Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija ir Vilniaus krašto tautodailininkų-meno kūrėjų bendrija, norėdamos pagerbti išskirtinės XX amžiaus primityvistės Monikos Bičiūnienės atminimą, kas dveji metai rengia respublikines konkursines primityviosios tapybos darbų parodas, kuriose kiekvieną kartą dalyvauja daugiau nei keturiasdešimt tapytojų.

Pirmoji paroda-konkursas buvo surengta 2010 metais, minint šimtąsias Monikos Bičiūnienės, žymiosios primityviojo meno atstovės, gimimo metines.

Ši paroda yra trečioji. Konkurse dalyvavo 47 tapytojai iš Kaišiadorių, Kauno, Kupiškio, Molėtų, Pagėgių, Prienų, Rokiškio, Šilutės, Tauragės, Utenos rajonų, Kauno ir Vilniaus miestų. Vertinimo komisija atrinko 46 autorius, 121 jų darbas eksponuojamas parodoje.

Lietuviškojo primityvizmo kūrėjai yra skirtingų profesijų žmonės, dažniausiai vyresnio amžiaus ir nesimokę meno paslapčių. Beveik visi yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai, daugeliui suteiktas meno kūrėjo statusas. Jie aktyviai dalyvauja kūrybiniuose pleneruose, parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jų darbų yra Lietuvos muziejuose, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje. Dažnam tapymas nėra vienintelis pomėgis – jie dar ir drožia, fotografuoja, mezga, siuvinėja, muzikuoja, kuria eilėraščius.

Primityvioji dailė, dar vadinama naiviuoju menu, yra nuoširdi ir autentiška dailės šaka, pasižyminti paprastumu, betarpiškumu, išsiskirianti specifine menine raiška. Būdingos statiškos figūros ir deformuota erdvė. Siužetai kruopščiai išbaigti, didelis dėmesys sutelktas į detales, kas dažnai paveikslams suteikia dekoratyvumo. Naudojamos grynos spalvos ir aktyvūs jų deriniai. Primityviosios tapybos darbai nepalieka abejingų – jie pavergia savo nuoširdumu ir sąžiningumu.

Paroda veiks iki šių metų kovo 12 dienos.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė