Maidano idealus Ukrainos žmonės gina ir šiandien (video) (3)

prezidente Maidano minejime_lrp.lt

Prezidentė Maidano minėjime | lrp.lt nuotr.

Vasario 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atvyko į Ukrainos sostinę Kijevą, kur su kitais Europos šalių vadovais dalyvavo Maidano metinių minėjimo renginiuose. Kijevo centre vadovai Orumo eitynėmis pagerbė žuvusiųjų Maidano protestuose atminimą.

„Maidano idealai ir šiandien gyvi Ukrainos žmonių širdyse. Jie ir toliau gina savo Tėvynę ir savo teisę patiems spręsti jos likimą. Lietuva palaiko Ukrainos žmones ir jų pasirinkimą“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, demokratinė bendruomenė negali palikti Ukrainos žmonių vienų, nes jie šiandien kovoja ne tik už savo valstybę, bet ir už vakarietiškas vertybes, taiką ir saugumą Europoje.

Prieš Orumo eitynes Lietuvos vadovė susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka, Lenkijos Prezidentu Bronislavu Komorovskiu, Vokietijos Prezidentu Joachimu Gaucku, Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku ir kitų Europos šalių vadovais.

Maidano metinių minėjimo renginiuose dalyvaujantys vadovai apžiūrėjo ukrainiečių konfiskuotą rusišką karo techniką, kuria buvo puolama Ukraina ir jos žmonės.

prezidente-kijeve-rusu-ginklai-stopkadras

Rusų ginklai | stopkadras

Eitynės vyko ir kituose didžiuosiuose Ukrainos miestuose. Tiesa, Charkove, kaip manoma,  įvykdytas teroro aktas – sprogo užtaisas. Paskutiniais duomenimis žuvo 2 ir sužeista 9.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė