Prieš savivaldos rinkimus trijose savivaldybėse gyventojai masiškai persiregistruoja (0)

VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Kovo 1 d. vyksiančiuose savivaldos rinkimuose šalies gyventojai pirmą kartą tiesiogiai rinks savivaldybių merus. Iki rinkimų likus dviem savaitėms Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) jau fiksuoja pažeidimus, o sukčiavimas rinkimuose įgauna naujas formas.

Pagal Konstituciją ir Konstitucinio Teismo išaiškinimus, savivaldos rinkimuose gali dalyvauti tik nuolatiniai savivaldybių gyventojai. Tačiau siekiant daryti įtaką rinkimų rezultatams kai kuriuose šalies regionuose prieš pat rinkimus pastebėtas masinis piliečių gyvenamosios vietos perregistravimas iš vienos savivaldybės į kitą. Šis reiškinys ypatingai pastebimas Alytaus rajone, Šalčininkuose ir Vilniaus rajone.

„Rinkimų išvakarėse matomi organizuotos manipuliacijos požymiai. Tai naujas antikonstitucinis fenomenas, iškreipiantis demokratinius rinkimus. VRK privalo griežtai vertinti visus pažeidimus, kad jie netaptų pretekstu užginčyti galutinius rinkimų rezultatus“, – sakė D.Grybauskaitė.

Matydama organizuotos manipuliacijos apraiškas, šalies vadovė teiks Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, kurios užkirstų kelią sukčiauti ir daryti neteisėtą įtaką rinkimų rezultatams.

Politinės sistemos skaidrinimas – vienas iš Prezidentės prioritetų. Valstybės vadovės iniciatyva, po 2012 m. Seimo rinkimų, kuriuose buvo užfiksuotas rekordinis pažeidimų skaičius, stipriai sugriežtinta baudžiamoji atsakomybė už rinkėjų papirkinėjimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė