Rusijos pagrobta Ukrainos lakūnė kreipėsi į ET parlamentinę asamblėją (video) (0)

savcenko-facebook.com-Batkivshchyna-nuotr

Nadežda Savčenko | facebook.com/Batkivshchyna nuotr.

Vasario 19 d. jau beveik 70 dienų badaujanti rusų pagrobta ir Maskvos įkalinta Ukrainos lakūnė Nadežda Savčenko Rusijos tardymo izoliatoriuje raštu kreipėsi į Europos tarybos parlamentinę asamblėją prašydama, kad jos sveikatą patikrintų nepriklausomų gydytojų konsiliumas.

Vasario 10 d. Maskvos teismas nusprendė Ukrainos lakūnės kalinimo laiką pratęsti iki gegužės mėnesio 13 d.

Vasario 19 d. N. Savčenko atsisakė jai siūlomos gliukozės injekcijos nes dėl venų uždegimo kilusio dėl  dažno kateterių naudojimo jau tiesiog nebeliko vietos kur būtų galima daryti injekcijas… Apie tai informacijos agentūrai RIA Novosti pranešė jos advokatas Nikolajus Polozovas.

N. Savčenko Rusijoje yra įkalinta nuo 2014 metų liepos mėnesio. Iš pradžių ji buvo kalinama Voronežo tardymo izoliatoriuje, o rugsėjo pabaigoje perkelta į Maskvą. Rusijos valdžia N. Savčenko kaltina bendrininkavus nužudant du Rusijos žurnalistus. O šių metų sausio 29 d. Rusija iškėlė dar vieną bylą prieš N. Savčenko – dėl tariamai neteisėto valstybinės sienos kirtimo…

savcenko-laiskas-Twitter-nuotr

Twitter nuotr.

Ši 33 metų sraigtasparnio pilotė pernai birželį kaudamasi viename savanorių batalione Ukrainos rytuose buvo pagrobta Donbaso teroristų ir išgabenta į Rusiją. Rusijos federalinis tyrimų komitetas, tiesiogiai pavaldus Vladimirui Putinui, apkaltino N. Savčenko teikus koordinates apšaudymui iš minosvaidžių rytų Ukrainoje, per kurį žuvo du Rusijos žurnalistai.

Ukraina kaltina Rusiją jos pagrobimu ir reikalauja, kad pilotė būtų paleista.

N. Savčenko visus kaltinimus neigia ir tvirtina, kad ją pagrobė ir išvežė į Rusiją. Ji atsisako nutraukti bado streiką kol nebus paleista į Tėvynę. Šiuo metu ji yra įkalinta tardymo izoliatoriuje ciniškai pavadintame „Matrosskaja tišina“ („Jureiviška tyla“)…

Po vasario 11 d. Minske vykusiųjų antrųjų derybų Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareiškė, kad N. Savčenko bus „labai greitai“ paleista . Tačiau šiuos žodžius Kremlius labai greitai paneigė. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Maskva jokių įsipareigojimų šiuo klausimu esą neprisiėmė ir, kad Ukrainos pilietės likimą spręs teismas.

N. Savčenko bado streiką paskelbė gruodžio 3 dieną, protestuodama prieš jos neteisėtą kalinimą Rusijoje ir reikalaudama grąžinti ją į Ukrainą.

N. Savčenko Ukrainoje yra laikoma nacionaline didvyre. Jinai yra pirmoji Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pilote tapusi moteris. Pernai metų spalio mėnesį, jai nedalyvaujant, ji buvo išrinkta į Ukrainos Aukščiausiąją Radą.

Neseniai  internete pasirodė pranešimai apie paviešintą vaizdo įrašą kuriame  matyti kaip N. Savčenko 2014 m. vasario 22 d. Kijevo Gruševskaja gatvėje bando sustabdyti Maidano gynėjus puolančius „Berkut“ smogikus. Vaizdo įraše (nuo 49 sekundės) matyti, kad mergina savo jėgomis bando stabdyti puolančius smogikus – tiesiog iškėlusi į viršų rankas užstodama jiems kelią. Vienas iš užpuolikų ją grubiai nustumia.

Pokalbis su Nadeždos Savčenko motina ir seserimi:

Nadežda Savčenko: gyvenimas Rusijos kalėjime (2014-12-01):

Karo lakūnė Nadežda Savčenko (2012-07-05):

savcenko-warfare.com.ua-nuotr

warfare.com.ua nuotr.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė