Pirmą kartą Lietuvoje – aistringas ispaniškas Flamenkas, skambant lietuviškoms sutartinėms! (0)

Flamenko ir sutartinių jungtuvės 2

rengėjų nuotr.

Vasario 19 d. 18 val., Nacionaliniame Kauno dramos teatre rengiama spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ premjera. Spektaklyje išgirsite ir pamatysite svečius iš Ispanijos flamenko sostinės Sevilijos: gitara skambins Chavjieras Gomezas (Javier Gomez), dainuos Vincentas Gelo (Vicente Gelo), o flamenko aistrą kūnu perteiks šokėjai Jamuna Henrikes (Yamuna Henriques) ir Gabrielius Aragu (Gabriel Aragu).

Tai unikalus teatralizuotas muzikinis pasakojimas apie flamenko ir sutartinių susitikimą, meilę, jungtuves, medaus mėnesį ir tai, kas iš jų gimsta. Vėliau spektaklį išvysti galės ir Anykščių, Vilniaus ir Panevėžio teatrų žiūrovai.

Šis Brigitos Bublytės režisuotas spektaklis – pirmasis toks projektas Lietuvoje, apjungiantis temperamentingą flamenko šokį ir dainas su lietuvių sutartinėms. „Tai spektaklis apie nuolatinį judėjimą ir neišvengiamą tarpusavio ryšių kaitą.“, – sako projekto idėjos autorė B. Bublytė.

„Flamenko ir sutartinių jungtuvėse“ dalyvauja ne tik keturi flamenko meistrai iš Ispanijos, bet ir sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“ bei LMTA teatro ir kino fakulteto, vaidybos trečio kurso studentai (kurso vadovas O. Koršunovas).

Flamenko ir sutartinių jungtuvės

Dirbusi su garsiais Lietuvos menininkais, tokiais kaip Eimuntas Nekrošius, Vladimiras Čekasinas, Jonas Vaitkus, Petras Geniušas, Oskaras Koršunovas, dalyvavusi daugelyje tarptautinių projektų, B. Bublytė atvėrė savarankiško kūrybinio kelio puslapį. Po kelionių ir studijų Ispanijoje, ji tapo pirmąja lietuve, gebančia supažindinti su cante jondo flamenko stiliaus paslaptimis ir iš naujo pažvelgti į savosios kultūros lobius.

Ir lietuvių sutartinės, ir ispanų flamenkas yra įtraukti į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ premjera yra pirmąkart Lietuvoje rengiamo Flamenko filmų festivalio programos dalis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė