Knygų mugė – ypatingas kultūros reiškinys Baltijos šalyse (video) (0)

prezidentė knygų mugėje_lrp.lt

Prezidentė knygų mugėje_ | rp.lt nuotr.

Vasario 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, viename svarbiausių kultūros renginių Lietuvoje. Didžiausioje knygų mugėje Baltijos šalyse dalyvauja svečiai iš 15 šalių. Šiemet mugės tema – detektyvas, todėl parodos atidarymo metu Prezidentė taip pat tapo detektyvinės istorijos dalyve, padėdama ją išnarplioti ir paskelbti mugės pradžią.

„Tarptautinė Vilniaus knygų mugė tapo ypatingu kultūros reiškiniu Lietuvoje ir visame Baltijos regione. Ji įrodo, kad esame knygos ir rašto tauta, per lietuvišką žodį atėjusi į valstybingumą. Ši laisvės pergalė nebūtų įmanoma be spausdinto žodžio. Be atviros ir nevaržomos minties. Be tų, kurie rašo, verčia, redaguoja, leidžia ir skaito“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, svarbu, kad knygų mugėje išskirtinio dėmesio susilaukia ne tik literatūros naujienos, bet ir mūsų istorinė atmintis, padedanti mums suprasti, kaip saugoti ir ginti valstybę.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2015 metus paskelbė Ukrainiečių literatūros metais. Knygų mugėje Prezidentė domėjosi šia iniciatyva, taip pat aplankė Ukrainos leidyklos stendą ir susipažino su Lietuvoje išleistomis ukrainiečių autorių knygomis.

Taip pat šalies vadovė lankėsi kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ surengtose dirbtuvėse ir domėjosi vaikų literatūra. Dirbtuvėse Prezidentė išbandė unikalias knygų vaikams iliustravimo technikas, kurias parodoje pristato pasaulinio garso kūrėjai.

Mugės dalyviams Prezidentė palinkėjo įdomios kelionės po neaprėpiamą knygų pasaulį, atrandant savąją knygą, pasidalinant ir paskatinant kitus skaityti.

Jau 16-ąjį kartą Vilniuje vykstančioje knygų mugėje dalyvauja per 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių. Šių metų programoje vyks daugiau kaip 400 įvairių renginių – knygų pristatymai, filmų peržiūros, susitikimai su Lietuvos ir užsienio rašytojais, veiks meno parodos, diskusijų klubai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė