Lietuvos ambasadorė Jungtinėse Tautose davė griežtą atkirtį Rusijos melui (video) (1)

vlcsnap-2015-02-17-22h49m57s203

Raimonda Murmokaitė | sustabdyta akimirka

Vasario 17 d. Niujorke  Lietuvos ambasadorė Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje (JT) Raimonda Murmokaitė JT Saugumo Tarybos posėdyje, griežtai sukritikavo Rusiją dėl paramos smogikams kariaujantiems Ukrainos rytuose.

R. Murmokaitė, kaip ir kiti 14 JT Saugumo Tarybos narių, balsavo už Rusijos Saugumo tarybai pateiktą rezoliuciją, kuria reiškiama parama praeitos savaitės Minsko susitarimams, tačiau pasisakydama posėdyje ji atkreipė dėmesį į tai, kad šis susitarimas jau yra pažeistas Maskvos remiamų smogikų.

R. Murmokaitė sakė, kad ukrainiečių turi teisę ginti savo žemę, tęsiantis Debalcevės miesto apsiausčiai. Ji pabrėžė, kad po pernai rugsėjį pasiekto pirmojo Minsko paliaubų susitarimo Rusijos apginkluoti smogikai užėmę apie 550 kvadratinių kilometrų Ukrainos teritorijos, ir toliau veržiasi į priekį remiami Rusijos.  Pasak Lietuvos atstovės ginkluoti nusikaltėliai palaikomi Rusijos pažeidžia ir antras paliaubas Minske ir grasina tęsti savo mirtiną žygį iki Charkovo ir toliau. R. Murmokaitė pabrėžė, kad smogikai turi Rusijos tankus ir artilerijos pabūklus ir, kad be tiesioginės Rusijos pagalbos smogikams Ukrainos rytuose būtų jau seniai įsivyravusi taika:

rusijos-atstovas-JT-stopkadras

Vitalijus Čiurkinas nepatenkinta veido išraiška išklausė atvirų Lietuvos atstovės pastabų | sustabdyta akimirka

„Tik patys naiviausieji gali galvoti, kad smogikai galėtų plėtoti tokį karą be išorinės pagalbos, be tiesioginės Rusijos pagalbos taip vadinami separatistai jau būtų išsikvėpę ir jau būtų prieš keletą mėnesių nustoję egzistuoti. Taika būtų atkurta. Tūkstančiai gyvybių galėjo būti išgelbėtos. Tuo tarpu Rusija palaiko, ginkluoja, gina juos. Rusija yra tiesioginė konflikto dalyvė ir jai tenka pagrindinė atsakomybė už šį konfliktą kuris įsigraužia į Ukrainos kūna“, – sakė R. Murmokaitė.

R. Murmokaitė paragino Rusiją išvesti savo kareivius ir atitraukti ginkluotę iš Ukrainos teritorijos, Rusija turi nustoti palaikyti neteisėtas ginkluotas grupuotes, leisti atkurti sienos kontrolę, paleisti neteisėtai suimtus asmenis tarp jų ir Ukrainos lakūnę Nadeždą Savčenko.

Lietuvos atstovė kelis kartus apsikeitė replikomis su Rusijos diplomatu Vitalijumi Čiurkinu, kuris su nepatenkina veido išraiška išklausė atvirų Lietuvos atstovės pastabų, kurių neišdrįso taip aiškiai pareikšti kitų padėtimi Ukrainoje besirūpinančių JT šalių narių atstovai.

Komentuodama Rusijos raginimus Ukrainai įvykdyti konstitucinę reformą, kuri suteiktų daugiau autonomijos rytų regionams, Lietuvos ambasadorė sakė, kad Konstituciją keisti sunku, kai „į galvą įremtas ginklas“.

„Mes ir toliau raginsime ukrainiečius vykdyti reformas, kovoti su korupcija, jie turi daug padaryti, kad atkurtų pasitikėjimą, kuris griautas kelis dešimtmečius iki šios vyriausybės. Bet labai sunku rūpintis Konstitucija, kai į tave nutaikytos patrankos“, – sakė Lietuvos ambasadorė.

Komentuodama Rusijos atstovo V. Čiurkino pastabą, kad Kijevas atseit galėtų garbingai išvesti kariuomenę ir sudėjęs ginklus, kapituliuoti Lietuvos ambasadorė sakė: „Aš nežinau kiek šalių sėdinčių šioje salėje galėtų atiduoti savo miesto puolantiems ginkluotiems banditams tiesiog atsisakyti nuo savo teritorijos ir garbingai pasitraukti aš manau, kad labai ciniška kalbėti apie garbingą žingsnį, kurio nepadarė Kijevo valdžia, esą Kijevas praleido šią galimybę. Tai Ukrainos teritorija ir ukrainiečiai ją gina. Aš manau, kad bet kuri šalis kuri sėdi šioje salėje gins savo teritoriją iki paskutinio kraujo lašo ir, kad Ukraina čia ne išimtis“.

Oficialus Rusijos atstovo JT Saugumo taryboje Vitalijaus Čiurkino pasisakymas:

Viso JT Saugumo tarybos 2015-02-17 d.  posėdžio vaizdo įrašas (su vertimu į rusų kalba, nuo 44:15 min. pirmą kartą pasisako R. Murmokaitė):

Su vertimu į ukrainiečių kalbą:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė