„Laimingi žmonės“ neabejingi savižudžiams ir meilei (0)

Premjera Nepaleisk manes

A.Lebeliūno spektaklis. Nepaleisk manes | laimingizmones.lt nuotr.

Vasario 16-ąją Kauno valstybiniame lėlių teatre pristatyta premjera „Nepaleisk manęs“, pagal pasaulį apkeliavusią ir daugiau nei į 25-ias kalbas išverstą šveicarų autoriaus pjesę „Norway. Today“ (Igor Bauersima). Spektaklio režisierius Arvydas Lebeliūnas, pjesę įvardina atradimu, o jos tematiką – prioritetu Lietuvai.

„Savižudybės tema, nepaisant aktualumo, Lietuvoje yra apipinta tylėjimo ir tabu. Bet vis tik kažkam reikia išdrįsti apie tai kalbėti. Ir nors iš pradžių gali susidaryti įspūdis, jog pjesė yra apie mirtį, anaiptol, tai spektaklis apie gyvenimą, tikėjimą, kai nėra vilties, ir, žinoma, apie meilę, –  įvardina Arvydas Lebeliūnas. – Man ši pjesė yra viena gražiausių, savaime suprantama, po „Romeo ir Džiuljetos“, – juokiasi premjeros režisierius.

Spektaklis „Nepaleisk manęs“ pasakoja tikrais faktais paremtą dviejų jaunų žmonių istoriją. Juliją, išsekintą nelaimingos meilės ir Augustą, vienišą nepritapėlį, susitikusius interneto erdvėje suvienija idėja nusižudyti. Tam jie pasirenka ypatingą vietą Norvegijos fiorduose. Būtent ten, suradus kai ką stipresnio už pačią mirtį, savižudžio vidinės dramos tematika pasisuka romantinės komedijos kryptimi.

Julija ir AugustasPremjerą pristačiusi VšĮ „Laimingi žmonės“ tikisi, jog spektaklis atliks ne tik pramoginę, bet ir švietėjišką funkciją – jaunus žmones apsaugos nuo kraštutinumų, o vyresnius įkvėps nelikti abejingiems jaunatviškam maksimalizmui.

„Norisi, jog jaunuoliai suprastų, kad gyvenime be baltos ir juodos spalvos yra ir daugiau spalvų“, – teigia Augusto personažą spektaklyje įkūnijęs Justas Vanagas. Juliją vaidinanti Indrė Taločkaitė papildo: „Ir jei atrodo, jog jau nėra kitos išeities, tereikia laiko, – ji būtinai atsiras“, – patarimu iš savo gyvenimo dalinasi jauna aktorė.

Kūrybinės grupės teigimu, nors spektaklis skiriamas jauniems žmonėms, jis patiks ir praradusiems tikėjimą, romantikams, nevykėliams, maksimalistams ir visiems, norintiems pamatyti šiaurės pašvaistę.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė