Griežtinama kario uniformos dėvėjimo tvarka (3)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Vasario 18 d. Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos inicijuotiems Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 62 straipsnio ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 2133 straipsnio pakeitimams, kuriais numatoma uždrausti asmenims, neturintiems teisės dėvėti kario uniformą, dėvėti ne tik kario uniformą, kaip kad jau yra nustatyta šiuo metu, bet ir atskiras uniformos dalis ar skiriamuosius ženklus.

Minėtais įstatymų pakeitimais taip pat numatoma didinti baudas už kario uniformos bei atskirų jos dalių ar skiriamųjų ženklų nešiojimą.

Siūlomiems įstatymų pakeitimams pritarta atsižvelgiant į patirtį Ukrainoje ir siekiant mažinti galimybes kitų valstybių karinių pajėgų atstovų, dėvinčių uniformas be atpažinimo ženklų, nelegaliam veikimui taikos metu. Taip pat siekiama apsaugoti visuomenę nuo grėsmės, kuomet kario statuso ir atitinkamai tam tikrų įgaliojimų neturintys asmenys dėl dėvimų atskirų uniformos dalių būtų palaikyti ir veiktų kaip kariai. Šiuo pakeitimu taip pat siekiama apsaugoti krašto apsaugos sistemos institucijas nuo galimo kaip karių identifikuotinų asmenų diskreditavimo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

3 komentarai

 1. taip:

  ABSURDAS. KUO PVZ KARIO UNIFORMA SKIRIASI NUO MEDZIOTOJO APRANGOS? UZSIDESIU MASKUOJANCIA KEPURE IR JAU BUSIU ZALIU ZMOGELIUKU PALAIKYTAS. BREDAS.

 2. Pikc:

  Čia matau kelias problemas: pirma, Lietuvos kariuomenėje iki dabar tenka matyti kelių tipų kamufliažą – senesnį woodland, naująjį (žr. nuotrauką prie straipsnio), taip pat amerikonišką digital woodland, net urban mačiau. Daug to draudimo bus. Antra, uždrausti pardavinėti dabar yra viena – bet juk žmonės JAU yra visokio kamufliažo prisipirkę – ir ne tik medžiotojai, žvejai, šratasvydininkai. Kaip su jais? Liepti grąžinti ir gąsdinti baudomis? Manyčiau, reikia suvienodinti visą kariuomnės naudojamą kamufliažą, ir būtent jo naudojimą leisti tik kariuomenėje, kitokius raštus paliekant ramybėje. Ir paprasčiau, ir painiavos mažiau.

 3. Laba diena,
  aš esu Parlamento gynėjas,” sausio 13″ brolyjos narys. Nuo 1992m. esu Lietuvos savanoris, dabar nepriklausomybės gynėjas , bei Lietuvos kariuomenės kūrėjų – savanorių sąjungos narys.
  Visiškai pritariu vyriausybės sugriežtinimui karinės aprangos nelicenzijuotam nešiojimui. Tačiau dabar esu strateginių objektų apsaugos Utenos skyriaus narys, mums vadovauja Lietuvos kariuomenės pulkininkas Vitas Kelevišius ir jo pavaduotoja viršyla Marytė Kazlauskienė. Reikalauja turėti karinę aprangą, kurios niekur neimanoma gauti. Manau, Lietuvoje reikalinga viena parduotuvė kur oficialiai galėtume įsigyti reikiamus aprangos elementus.
  Pagarbiai, vyresn. seržantas Balys Kirilauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė