Dėl Žaliojo tilto skulptūrų rengs referendumą? (12)

L.Mironenko nuotr.

L.Mironenko nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius linkęs palaikyti kolegos Gedimino Kirkilo siūlymą rengti referendumą dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo.

„Aš manau, kad tai gera idėja ir nereikia to bijoti. Šveicarijoje tai tikrai referendumo organizavimas yra labai populiarus ir aš manau, kad tai yra vienas iš bendruomeniškumo ir pilietiškumo skatinimo kelių. Ir tegul visuomenė dalyvauja aktyviau ir tai bus, manau, žengtas dar vienas žingsnis, kad valdžia turėtų glaudesnį, artimesnį dialogą su visuomene, vilniečiais“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo žurnalistams sakė A. Butkevičius.

„Aš turiu savo variantą. Siūlau iš rinkimų kampanijos šį klausimą išbraukti, paskelbti mieste normalų referendumą ir lai piliečiai nusprendžia. Ne politikai tarp partijų turi rietis, tegu piliečiai nusprendžia“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė G. Kirkilas.

Nekilnojamojo paveldo vertinimo taryba vasario 10 d. nusprendė nepanaikinti teisinės apsaugos Žaliajam tiltui ir ant jo esančioms keturioms skulptūrų grupėms.

Už tokį sprendimą balsavo 7 tarybos nariai:

Vincas Brezgys,
Marija Drėmaitė,
Nijolė Kazakevičiūtė,
Dalia Klajumienė,
Gintautas Rackevičius,
Gintautas Sliesoriūnas,
Nijolė Tumėnienė.

Šiuo sprendimu Vilniaus valdžiai buvo atimta galimybė skulptūras nuo tilto nuimti ir jų negrąžinti. Po šio sprendimo sprendimo kitą dieną atsistatydino Nekilnojamojo paveldo vertinimo tarybos pirmininkas Romas Pakalnis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė