D. Grybauskaitė: Mūsų garbės reikalas pastatyti paminklus J. Basanavičiui ir A. Smetonai (5)

Antanas Smetona | kaunas.lt nuotr.

Antanas Smetona | kaunas.lt nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra įsitikinusi, kad iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, kurį minėsime 2018 m., turės iškilti paminklai nepriklausomybės aktą paskelbusios Lietuvos Tarybos pirmininkui Jonui Basanavičiui ir pirmajam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai.

Tai „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ pareiškė prezidentės D. Grybauskaitės vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimais Virginija Būdienė.

„Tenka apgailestauti ir prisiimti atsakomybę, kad per 25-erius metus atkurtoje nepriklausomoje Lietuvoje neatsirado vietos savo didvyrių paminklams. Prezidentės nuomonė vienareikšmiška. Vakar buvo duotas startas valstybės atkūrimo pasirengimo šimtmečiui, kuris bus minimas 2018 metais. Taigi, prezidentės nuomone, iki to laiko jau mūsų garbės reikalas pastatyti paminklus Jonui Basanavičiui, pirmajam prezidentui Antanui Smetonai. Dar daug ko nepadarėme – neturime savo Didvyrių aikštės, nesame pastatę savo Tautos namų, apie kuriuos svajojo J. Basanavičius, M.K. Čiurlionis, išpirkę sklypą Vilniuje ant Tauro kalno. Nesutvarkėme ir Lukiškių aikštės. Daug yra įvairių planų, tačiau šie du paminklai yra įtraukti į valstybės atkūrimo šimtmečio programą, radus valstybinė finansavimą šiems paminklams, juos būtina pastatyti. Tikėtina, kad bus daug gražių iniciatyvų ir kituose miestuose. Galbūt Kaune atsiras paminklas Jonui Jablonskiui. Žadama pažymėti signatarus ten, kur jie dar nėra pakankamai pagerbti atminimo lentomis ar kitais ženklais“, – kalbėjo V. Būdienė.

Prieš Vasario 16-ąją internete pasirodė raginimai paremti idėją pastatyti paminklą J. Basanavičiui Vilniuje. Tam buvo sukurtas puslapis „Tauta neužmiršta“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Parengta pagal „Žinių radijo“ ir Alkas.lt informaciją

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė