A. Paulauskas dėl nesantaikos kurstymo „Facebook“ kreipėsi į VSD (0)

Alkas.lt iškarpa

Alkas.lt iškarpa

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydamas įvertinti ir imtis veiksmų dėl propagandos, dezinformacijos skleidimo ir nesantaikos kurstymo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, pavadintoje „Atostogos Pajūryje“.

„Gavau žinių, kad vienoje „Facebook“ paskyroje yra galimai kurstoma tautinė, rasinė nesantaika, skleidžiama dezinformacija. Patikrinus gautus duomenis, įtarimai pasitvirtino, tad nusprendžiau kreiptis į VSD, kad išsiaiškintų kas ir kokiais tikslais skleidžia tokią informaciją. Ta paskyra turi beveik 45 tūkst. sekėjų, tad tokia informacija daro neigiamą poveikį“, – sako A. Paulauskas.

Anot A.Paulausko, minimame puslapyje informacija yra vienašališka, išskirtinai iš propagandinių rusiškų kanalų ir portalų. Puslapyje galima rasti ir Lietuvą bei Jungtines Amerikos valstijas menkinančių įrašų, o Ukrainos vientisumą ginantys ukrainiečiai vadinami „fašistais“ ir „chunta“.

„VSD tikrai turėtų pasidomėti, kas skleidžia tokią dezinformaciją. Negalime toleruoti tokių asmenų, kurie menkina Lietuvą ir patys skleidžia propagandą. Įžeidžiantis, dezinformuojantis turinys kelia pavojų, gali daryti neigiamą įtaką“, – teigė A. Paulauskas.

Propagandinį puslapį socialiniame tinkle „Facebook“ seka beveik 45 tūkst. žmonių. Pasak NSGK vadovo, tikėtina, kad didžioji dalis šio puslapio sekėjų prisijungė prie to puslapio tikėdamiesi gauti visai kitokią informaciją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė