Vilniuje lankėsi NATO Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume vadas (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Vasario 17 d. Vilniuje oficialiu vizitu lankėsi NATO Jungtinės pajėgų vadavietės (angl. Allied Joint Force Command, JFC) Brunsume (Nyderlandai) vadas generolas Hansas Lotharas Domrose (Hans Lothar Domrose). Aukštas NATO pareigūnas čia susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo vadovybe ir valdybų viršininkais, su Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktoriumi dr. Vaidotu Urbeliu.

Gen. H. L. Domrose su Lietuvos krašto apsaugos atstovais diskutavo apie saugumo situaciją regione, NATO pajėgų integravimo vienetų (angl. NATO Force Integration Unit, NFIU) steigimą Lietuvoje ir kitose Rytų Europos šalyse, NATO ypač greito reagavimo pajėgas (angl. Very High Readiness Joint Task Force, VJTF), Lietuvoje rotuojamus NATO sausumos ir oro pajėgų vienetus, NATO Šiaurės rytų korpuso Ščecine (Lenkija) vaidmenį NATO vadovavimo ir valdymo struktūroje ir kt. aktualius klausimus.

„Šiandien pamačiau puikų pasirengimą NATO pajėgų integravimo elemento įsikūrimui Lietuvoje. Mano manymu, šis štabas Lietuvoje įsikurs vasarą ir pilną pajėgumą pasieks dar šiais metais. Mes esame teisingame kelyje“, – sakė NATO generolas.

Pasak gen. H. L. Domrose, galutinius detalius sprendimus birželį dar turės priimti NATO šalių gynybos ministrai, tačiau iš karinės pusės jau yra pasiruošta jų įgyvendinimui. Svečias patikino, kad Lietuvoje įsikursiančio NATO štabo sudėtyje tarnaus apie 40 karių iš skirtingų NATO šalių ir maždaug tiek pat iš Lietuvos. Pirmiausiai jie bus atskaitingi NATO Šiaurės Rytų korpusui Ščecine.

Be to, NATO generolas pabrėžė, kad šiemet Baltijos regione matysime daugiau ir intensyvesnių NATO karinių pratybų tiek sausumoje, tiek ore, tiek ir jūroje. Pasak jo, ateityje čia treniruosis bei bus testuojami ir kai kurie naujai kuriamų NATO ypač greito reagavimo pajėgų elementai.

NATO Jungtinė pajėgų vadavietė Brunsume yra atsakinga už vadovavimą NATO misijai Afganistane „Tvirta parama“ (angl. Resolute Support), budinčioms NATO greitojo reagavimo pajėgoms (angl. NATO Responce Force, NRF), už NATO ypač greito reagavimo pajėgų (VJTF) sukūrimą. Be to, ji užtikrina ryšį tarp NATO valdymo ir karinių pajėgų struktūrų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė