Vilniaus knygų mugėje bus pristatyta Č. Iškausko knygą „Paaukota Lietuva“ (0)

Česlovas Iškauskas | delfi.lt, Š.Mažeikos nuotr.

Česlovas Iškauskas | delfi.lt, Š.Mažeikos nuotr.

Vasario 19 d. 18 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“,  Vilniaus knygų mugėje (salėje 5.5.) bus pristatyta trečioji politikos apžvalgininko Česlovo Iškausko knyga „Paaukota Lietuva. Nuo Vytauto Didžiojo iki Dalios Grybauskaitės“.

Knygos pristatyme dalyvaus istorikas Rymantas Vitas Sidaravičius, politologas Lauras Bielinis, etnokosmologas, portalo Alkas.lt redaktorius Jonas Vaiškūnas. Autorius 10-13 val. ir po pristatymo prie leidyklos „Obuolys“ ekspozicijos susitiks su skaitytojais, pasirašinės savo knygą.

Č. Iškauskas sako, kad iš svarbiausių straipsnių sudarytoje knygoje tarsi bėgsime visą Lietuvos istorijos maratoną – nuo šv. Brunono iki profesoriaus V. Landsbergio ir dar toliau, iki pat šių dienų.

Pavydas suėmė, kai autoriaus dėmesį atkreipė solidus leidinys „Rusijos istorija. Nuo Riuriko iki Putino“. Žinoma, sunku pasiekti tokį istorinių tyrimų lygį. Bet šioje knygoje lyg iš paukščio skrydžio pamėginta pažvelgti į mūsų krašto istorinį reljefą nuo Lietuvos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, jos virtimo valstybe iki pat šiuolaikinių grėsmių, kurios, deja, tampa vis akivaizdesnės…

Iš esmės knyga atitinka šių metų Knygų mugės detektyvinę dvasią: juk daugiau kaip 30-yje straipsnių taip pat atskleidžiamos tamsiosios, ne visiems pažintos Lietuvos istorijos detalės. Beje, autorius didžiuojasi, kad šis rinkinys baigiamas emocionaliu, jautriu prisipažinimu meile – Gimtinei ir Tėvynei, publicistiniu-poetiniu rašiniu „Tas saldus žodis – Gimtinė“.

Paaukota_Lietuva_Nuo_Vytauto_iki_Grybauskaites_virselis_2D

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė